Matti

matti

siinä se! kuulun tän palstan alle.. Jasper jatkaa sitä samaa Salkkarit Sakua...Hyvä esimerkki siitä että näyttelijäks ei tulla vaan täytyy olla lahjojakin..

2

419

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Webster

      Joo. On se varmaan ihan hyvä. Pittää käyvä kahtoon

    • DeepStarSix

      pitihän tuokin arvata että pahijen poikien jälkeen tuollaista sitten putkahtaa olohuoneen kokolattiamatolle....reipasta..no eipä leffojen laatu pahemmin tule parantumaan...sittenpähän se nähdään joo.Etenkin kotimaisten kohdalla tuo on ikävää.Kattokaa nyt vaan niitä tähtivaeltajia ja porttia niin siinäpän reilua ja ihmisen mukaista kohtelua jokaisella.Antaa Matin nyt vaan olla ja katsokaas kyllä se aina jotenkin mokaan sehän on syntynyt siihen hommaan ja kun ei asia Mies Irwinkään suostunut olemaan narri ja ivailukin loppui niin pitäähän sitä nyt sitten löytyä tilalle se meidän Matti,toivottavasti Tapola tukehtuu läskeihinsä(en ole muuten läskejä vastaan,en muita).Ruikulille menee ihan mahakin kun joutuu kuulemaan tuollaista skeidaa jota vaielä yleistetään ja oikein muiden puolesta ladotaan mielipiteitä.Matti pistää vielä Suomen sekaisin sillei kuin mitä se silloin joskus oli kun vielä suksi luisti.Mitä seuraavaksi Matti Idols....kuka on Suomen Mateista Matein.....Matti sinne,Matti tänne,siellähän sitä ja näin.....hei ja haloo,pitäis nyt vähän hidastaa,Tapolakin havittelee varmaan ala Matin paikkaa.Onneksi kuitenkin tämä on Suomi ja ei kuitenkaan nyt aivan kaikki pysähdy yhdestä uutisesta...mikä taas on mahdollista maailmanpoliisien donitsi keskuksessa Ameriikassa....nyt koitan vähän rauhoittua ja palaan ah lähiöiden betoniseen mutta? maittavaan elämään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1117
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1077
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      49
      1041
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      999
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      912
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      847
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      827
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      800
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      719
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      703
    Aihe