Porvarit

äänet Matti Vanhaselle.Kunnon mies on rakentanut itse oman talonsa Siinä on suomalainen työmies.Mahtaako Niinistön vapisevissa käsissä pysyä vasara.Krapulakin taitaa aika usein olla.
3138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jo sana porvari sisältää niin paljon negatiivisia tuntemuksia, että porvarit painukoon vittuun.

Äänestä
  • Olen samaa mieltä sosialisteista. Eivät ole koskaan saaneet mitään muuta aikaiseksi kuin elintason näivettämisen ja veromarkkojen kuppaamisen kansalaisilta.

    Äänestä

  • Poika porvari kirjoitti:

    Olen samaa mieltä sosialisteista. Eivät ole koskaan saaneet mitään muuta aikaiseksi kuin elintason näivettämisen ja veromarkkojen kuppaamisen kansalaisilta.

    noin puhuu kunnon porvari joka on koko ikänsä elänyt eri tukien varassa,säälittävää...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


keskitetään kirjoitti:

äänet Matti Vanhaselle.Kunnon mies on rakentanut itse oman talonsa Siinä on suomalainen työmies.Mahtaako Niinistön vapisevissa käsissä pysyä vasara.Krapulakin taitaa aika usein olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu