Hei Kokoomuksen Naiset!
Älkää nyt äänestäkö vastapuolen naisehdokasta, kuten viime vaaleissa moni teki. Onhan nyt kokoomuksella oikea ja sopiva miesehdokas. Äänet Saulille, että päästään toiselle kierrokselle! On jo aika vaihtaaa presidenttiä!
Älkää nyt äänestäkö vastapuolen naisehdokasta, kuten viime vaaleissa moni teki. Onhan nyt kokoomuksella oikea ja sopiva miesehdokas. Äänet Saulille, että päästään toiselle kierrokselle! On jo aika vaihtaaa presidenttiä!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Se on sitä kokoomus oppia ja sitä emme tarvii.
Olen nainen oikealta. Uskon, että tämä kuusi vuotta on avannut silmät
heiltä, ketkä tämän virheen tekivät. Huominen tuo muutoksen, en koskaan voisi kuvitella äänestäväni nykyistä presidenttiä.
huomen aamuna ,pese munat ja muutkin kriittiset paikat ja laita puhtaat päälle sillä onhan vaalipäivä ja Suomen lippu liehuu salossa, sinä "nainen oikealta", hehheh!
Ylväänä liehuu sosialismin lippu nuoren työläissankarin vahvojen, teräksisten käsivarsien kannattamana. Siis Salossako, ei nyt sentään Salossa.
Jo ensimmäisellä kierroksella äänestävät kokonaiset Mattia.
Hyvä Matti, sinussa on sexyä. Uudet silmälasinpokat ratkaisivat siis vaalit. Ei voi syyttää mediaa vaan kiitellä, että nostivat matin framille.
Hyvä Matti. Suomi saa vihdoinkin arvoisansa presidentin.
Saulia äänestää niin on toinen hyvä vaihtoehto Matti nro. 7!
Vaaleissa on myös toinen naisehdokas. Hautala ei ehkä ole porvari, muttei vasemistolainenkaan niinkuin toinen vaihtoehto.
Pyllyyn nipistelevää Niinistöä en voi äänestää, vaikka eduskuntavaaleissa kokoomusta tuenkin.