Karpelan kannattaisi erota, koska koko tietoyhteiskunta on nimennyt tämän "tekijänoikeuslain" hänen mukaansa, poliittinen itsemurha on jo tehty ja se on lopullinen. Enää ei ole paluuta siihen mitä on tiedotusvälineissä toimittajille sanonut. Poliittinen ura on ohi, nyt olisi uuden työpaikan hakeminen ajankohtainen, kiirellinen asia. Jyrki Kasvia olisi kannattanut kuunnella, mutta nyt se on liian myöhäistä. Karpelalle: Se ei ollut masinoitu kampanija, se oli kansa jota olit edustamassa, tietoyhteiskuntamme, maailmanlaajuinen kulttuurimme.
Karpelan kannattaisi erota
Tietokoneharrastaja
6505
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Uuden tekijänoikeuslain penkin alle menneen käsittelyn vuoksi ministeri Karpela oli joutunut silmäleikkaukseen, ja sen seurauksena hän oli pakotettu pitämään silmiensä suojana siteitä. Maamme sairaanhoitolaitos osoitti kuitenkin avuliaisuutensa ja lainasi ministerille opaskoiran täksi ylimenokaudeksi.
Päivänä eräänä hänet nähtiin sitten levykaupassa. Hän asettui keskelle tilaa, tarttui koiraa hännänjuuresta ja ryhtyi heiluttamaan hämmentynyttä koiraa päänsä yläpuolella. Kiusaantunut myymälä-henkilökunta saapui paikalle kyselemään, josko ministeri tarvitsi jonkinlaista apua.
- Emmä, kiitti vaan, kunhan katselen tässä ympärilleni.
taisi olla uutisvuodossa tämä vitsi Karpelasta. Miksi Tanjan Karpela meni lentokoneeseen takaperin ? No kyseessä oli peruutusvuoro.
kukaan koskaan ei ole onnistunut pilaamaan kepun mainetta näin tehokkaasti (ei edes Paavo V.tai Aho), ei edes muut puolueet. Ihmettelen miten on mahdollista tehdä virheitä noin paljon lyhyessä ajassa. Kävelevä katastrofi on lievä ilmaus.
..KARPELASTA tehdään suomen seuraava presidentti,ja hyvä saadaankin.Nytkun Tanja ottais vielä juopottelevilta nuoriso urhelioilta kaikki valtion avustukset pois ,saatas tervettä urheiluu,kun eilen tuli radiossa juttu kuinka paljon jääkiokossa on nuorisoo joka juo paljon.
Jos multa kysytään niin Karpelan vois tynkea sinne minne aurinko ei paista ja HEITTÄÄ ulos eduskunnasta ja koko Suomesta. Ja mitä tohon pressa juttuun tulee niin jos Karpela olis ehdokas niin ainoot ketkä sitä äänestäis olisivat joko hulluja tai vaan todella hunon vitsin keksijöitä. Ja se on tosi et kaikki mitä Karpela on saanu eduskunnassa aikaan on ollu vaan huonoa kansalle vaikka se ite sanois muuta. Ja mitä itsemurhaan tulee sen ei tarttis tehdä sitä...sen tarttis vaan pyytää jotakuta sattumalta eteen tulevalta musiikkia kuuntelevalta henkilöltä pyytää kuolemaa ja se sais sen.
Kyll Karpelaa äänestäis ainakin kax eli Matti Vanhanen ja Sauli Niinistö