happy baby -vaunut

Onko kukaan ostanut happy baby -merkkisiä vaunuja? Katselin niitä kaupassa ja näyttivät kivoilta, mutta en ole koskaan kuullut merkistä mitään. Suomalainen merkki, valmistettu Puolassa. Onko kokemuksia?
3771
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mun häläri alkaa ainakin soimaan, jos valmistusmaana lukee polakki. Tietty halpaa/halvempaa, mutta turha sitten kitistä jos osia alkaa tippumaan tienposkeen. Oletkos koskaan kuullut, että ei ole hyvää ja halpaa. On vain hyvää TAI halpaa.

Äänestä
  • -ne ei edes ole halvat, jos lohduttaa
    -en kaipaa vastaukseksi mitään yleistä lätinää vaan kysyin kokemuksia
    -en mä niitä puolustele, mitä sä mulle urputat

    Äänestä

Mulla on vuoden 2003 Habby Babyn vaunut. Ovat olleet ihan hyvät. Ainut vika mikä on ilmennyt niin on että istuin osan selkänoja on vähän löystynyt( ns.tyyppi vika netin mukaan) , mutta se ei käytössä haittaa ollenkaan.Mulla ei ole ainakaan tippinut ns. osia matkan varrelle. En itsekkään ollut kuullut kyseisestä merkistä vielä sillon kun rupesin vaunuja etsimään mutta kyseinen liike josta ostin ne niin oli myynyt kyseistä vaunumerkkiä jo 9v että ei se aivan tuntematon voi olla. Että jos ei ole varaa sijoittaa 700e vaunuihin, jota tosiaan kaikilla ei ole niin on ihan hyvä vaihtoehto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kevätvauva kirjoitti:

Onko kukaan ostanut happy baby -merkkisiä vaunuja? Katselin niitä kaupassa ja näyttivät kivoilta, mutta en ole koskaan kuullut merkistä mitään. Suomalainen merkki, valmistettu Puolassa. Onko kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu