Vanhanen joutuu kääntämään

Matti parka, sääli takkia. Se on käännettävä jälleen. Aiettä missäkö asiassa.

No NATO-asiassa ......

Lupaus äänestää NATO-niinistöä tietää Matille takinkäännön - jälleen kerran....voi että teitä kepuleita...
3151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Äänestän Halosta vastaan!!!

En Kokoomusta ehkä kahdesta pahasta HYvempää.

t:aito kepulaanen

Äänestä

mitään ei orjille kerrota,
Suomi NATOON...

Äänestä

Äläpäs hoppuile. Ensinnäkin tuki oli sovittu jo vuosi sitten ja se oli molemminpuolinen sopimus, josta Matti pitää kiinni: sitä kutsutaan suoraselkäisyydeksi, ei takinkäännöksi.

Toiseksi, Sauli Niinistö ei ole Nato-Sauli. Presidentti ei päätä asiaa, kuten Sauli itse sanoo. Ja nyt ei ole Naton aika, kuten Sauli itse sanoo. Ehkä kahden tai kolmen vuoden päästä, kenties, kuten Matti ja Sauli sanoivat.

Joten kääntele vain omaa takkiasi, olepa hyvä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


takkiaan jälleen kirjoitti:

Matti parka, sääli takkia. Se on käännettävä jälleen. Aiettä missäkö asiassa.

No NATO-asiassa ......

Lupaus äänestää NATO-niinistöä tietää Matille takinkäännön - jälleen kerran....voi että teitä kepuleita...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu