Hänen on nyt paljastettava korttinsa, kenen puolella on. Ja tuotava julki selkeästi myös Nato-kantansa. Muuten ei ääniä heru riittävästi ja Niinistö voi korjata potin.
Ratkaisu jää siis Haloselle, kansa kuuntelee.
Ratkaisu jää siis Haloselle, kansa kuuntelee.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Halonen siunasi NATOn ja myös Niinistö kannattaa NATOa. Jos olisitte äänestäneet Soinia, niin ei oltais tässä. Kohta Suomi saa itkeä kuinka nuoret miehet kuolee sodassa, joka ei ole omamme. Tosi on!
kyllä asia on niin että ei suomesta aivan heti olla pyytämässä väkeä muihin karkeloihin jos soditaan ulkomailla. ne on niin suuria päätöksiä että ei aiva heti. montako on norjasta lähteny? sitä paitsi etu on molemmin puoleinen. tosi on että jos sitä venäjää tossa liittymisessä pelätään niin kyllä se tänne rynnii jos tahtoo nyt, meininki on vähän eri kun 60 vuotta sitten. varustelu nääs vähän eri tasolla suomella ja venäjällä