Sähkölämmitteiset sukat siis hakusessa. Talvella meinaa tulla vähän kylmä jaloille kun pidempään ajelee.. Khan muunmuassa valmistaa noita, mutta ovat hiton kalliita, kellään muita ideoita?
Lämmitettäviä sukkia..
6
6269
Vastaukset
- täälläkin
Ulkomailta löytyy paljon sähkölämmitteisiä sukkia, kun laittaa hakusanaksi esim. electric socks, heated socks. Voisi tilatakin, jos ois Visa, American express jne.
Suomessa löytyy yksi motskarimyyntifirma, joka myy. Ja sitten sellainen apuvälinemyymälä. Mutta en tiedä millaisia ovat ja mikä on hintataso. - helposti
http://www.emc.sci.fi/Ajovarusteet/Klan.htm
tai kokeile googlella, hakusanoiksi lämmitetävät sukat, lämmitettävät ajovarusteet jne..- helposti
Jaa, olitkin ilmeisesti löytänyt jo nuo Klanit, vaikka Khaniksi ne nimesitkin..? Onko 89,- sitte kallis, halvoilla kun ei tahdo paljon tekoa olla..
- vuokki
helposti kirjoitti:
Jaa, olitkin ilmeisesti löytänyt jo nuo Klanit, vaikka Khaniksi ne nimesitkin..? Onko 89,- sitte kallis, halvoilla kun ei tahdo paljon tekoa olla..
Hei nuo lämpösukat kiinnostaa kovasti. Mitenkä ne toimii? En moottoripyöräile mutta varpaat on aina valkosena. Töissä pitää olla ulkona lastenkanssa ja kohta on varpaat amputoitu. Toimiiko ne siis milleen? Pitääkö mun raahata akku ulos vai onko ne jotenkin ladattavia juttuja. Viekö ne paljon tilaa kengänsisällä.... Mä haluun tollaset OIKEESTI!
- el_lupo
Helpompi olisi hankkia talvikäyttöön tarkoitetut jalkineet. Minullakin on sikalämpimät irroitettavilla sisähuopatossuilla varustetut Lidl:ssä maksoi 19,90€. Hong Kongissa vastaavan tyyppiset maksaa kympin enemmän. Ei muuten palele.
Partioaitasta saa myös kenkiin tai rukkasiin tungettavia lämppäreitä, mitkä taitetaan ja lämpöä alkaa heti tulla. - ja on hyvät...
Gerbingin sähkösukkia ja koko asujakin. Itsellä on nahkojen alle takki ja housut sekä sukat ja hanskat, joten ajo sujuu niin kauan kun ei oo tie jäässä.
Jos päädyt niihin niin minulta saat sopivasti joutilaan lämmönsäätimen sekä yhdyskaapelit esim sukkia varten.
[email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot423483Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe142868- 282554
- 682173
- 182101
- 422037
- 561891
- 581686
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101528- 171405