Lasse Lehtinen Kekkosesta:

Halosen taustajoukoissa kirjoitetaan pikaisesti uusiksi Lehtisen ja Rautkallion Kekkos-hutkielmaa.

Uudessa versiossa sotasyyllisyydestä Kekkonen ja kepulaiset kuvataan äärimmäisen isänmaallisiksi ja Tanner haukutaan paskaksi.
2212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

1930-luvulla ennen sotaa Kuusinen kävi tiiviisti kirjeenvaihtoa Tannerin kanssa ja nyt Rautkalliolla on siitä dokumentit Hoover-Instituutista Amerikasta asti.

Kekkonen ja Hooverhan johtivat koko maailman tapahtumia 1960-luvulla kun tuokin ikävä punikkisota oli käyty.

Äänestä

...oli se joo....

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


"Maailman hienoin mies... kirjoitti:

Halosen taustajoukoissa kirjoitetaan pikaisesti uusiksi Lehtisen ja Rautkallion Kekkos-hutkielmaa.

Uudessa versiossa sotasyyllisyydestä Kekkonen ja kepulaiset kuvataan äärimmäisen isänmaallisiksi ja Tanner haukutaan paskaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu