Jos kokoomus haukkuu tarjaa muumimammaksi niin niinistö muistuttaa piiroisen vihaista pässiä.on huolestuttavaa että natsipuolue sai niinkin paljon kannatusta.äänestysikää nostamalla saisi nuo tuuliviirit heivattua mäelle liehumaan.9.voittoon .
Suomi on junttila
9.voittoon
6358
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Miten ton voi perustella?? Yli puolet kansasta on toista mieltä!
mukaan kovasti Halosen kannalla. Mitä vähemmän tietää, sitä varmemmin äänestää Halosta...
Niinistö sai suurimman kannatuksensa Espoossa ja Kauniaisissa (yli 50%), joissa asuu Suomen parhaiten koulutettua väkeä. Myös Helsingissä asuu kohtalaisen verran kouluttautuneita, ja sieltähän Niinistö saikin 3. eniten ääniä. Näyttää siltä, että tyhmät ihmiset äänestävät Halosta.
Esim. entinen kokoomuksen kopioministeri Vilen plagioi vain 30-sivuisen gradunsa, niin vähän tekstiä, joka sekin täysin varastettu/lainattu suoraan.
Eli sivistystä ja koulutusta.Löytyy näistä koulutetuistakin melkoisia öykköreitä.Vailla ns. sivistyksen häivääkään.Jos näitä kauniaisen lukuja ajatellaan,siinä äänestivät suurituloisimmat suomalaiset työväen presitenttiä.Aikovat turvata etuoikeutensa.
kuvan että Halonen on etenkin eläkeläisten suosiossa,joten jos nuoret eivät äänestä saulia niin mistäköhän se kannatus sitten tuli.