Matti Vanhanen oli ollut paras mies Presidentiksi. Minä en jotain kloppia äänestä, eikä äänestä kukaan muukaan kylänmies minun kuuleman mukaan. Kunnon Keskustalainen tekee samoin!! Jos tänne jotain Niinistön loppausporukkaa meinaa ängetä, talikosta tulee.
Uudestaan en äänestä
Suo, kuokka ja Jussi
6330
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
äänetetään vaan lesbokeisarinnaa, muumimamma pistää nahkaruoskat soimaan maajussien kylkiä pitkin!
Niinistön rinnalla kyllä taitaa olla Vanhanen kloppi noin niinku ollenkaan politiikkaan puuttumatta.
" Kakasta ei saa konvehtia" eikä näistä kahdesta ehdokkaasta kunnollista presidenttiä! Hienoa muuten nähdä miten maaseutu protestoi ja äänestysprosentti jää ennätysalhaiseksi!
Jos ei äänestä, kannattaa suoraan Halosta! Johdossa olevaa ei nukkuvat haittaa mitenkään. Jos siis kannatat Halosta, et äänestä, mutta muutoin äänestät vastaehdokasta.
Äänestämättä jättäminen on komea protesti! Miltäs näyttää kansainvälisestikin kun Suomessa on ennätysalhainen äänestysprosentti pressanvaalien 2.kierroksella!
nyt kuitenkin miettisit haluatko oikeistolaisen vai vasemmistolaisen presidentin. Kyllä tässä mun mielestä on kaks ihan hyvää vaihtoehtoa. Presidentillä nyt ei ole kauheesti sanomista maan asioihin kuitenkaan. On semmonen keulakuva enemmän.