IS nostatti NIINISTÖN pudottaakseen

IS nostatti NIINISTÖN pudottaakseen
Kirjoittanut: Vanhasen 16.1.2006 klo 10.57


Katsokaapa tarkkaan seuraavat IS uutisoinnit tästä eteenpäin 2 viikkoa.

JOS niissä aletaann hehkuttamaan Halosta ja painamaan Niinistöä on peli selvää.

He pelaavat törkeästi Gallupeilla Halosen puolesta.
2146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Viimeiset gallupit olivat aika lähellä totuutta...Haloselle lupailtiin enää 51-52% ja virhemarginaalilla luku on sama kuin ennakkoäänten tulos. Äänestysprosenttia ja Hautalan/Soinin nousua varsinaisena vaalipäivänä ei vain voinut ennustaa eli kyllä ne gallupit varsin hyvin "hajulla" olivat mitä on tapahtumassa, sitä kai ei voi kiistää enää?

Ei niillä gallupeilla ketään nosteta tai pudoteta. Medioiden työtä on uutisointi ja aina ei totuus miellytä. Mitäpä muuta kuin Tarjan kovia lukemia tulevat gallupit kertoisivat, kun lähtökohtaisesti toisella alle 25% ja toisella 46%?

Ja 4% lisää riittää voittoon? Mahtaa peloittaa?

Äänestä
  • Oliko nuoli ylös Niinistön kohdalla
    ja nuoli alas Vanhasen kohdalla
    johdattelua ja manibulointia?

    Sen näemme tulevan kahden viikon aikana, eli kumman IS haluaa presidentiksi?
    Hänen kohdallaan tuleeolemaan gallup arvioennusteessa nuoliylöspäin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vanhasen Matin kirjoitti:

IS nostatti NIINISTÖN pudottaakseen
Kirjoittanut: Vanhasen 16.1.2006 klo 10.57


Katsokaapa tarkkaan seuraavat IS uutisoinnit tästä eteenpäin 2 viikkoa.

JOS niissä aletaann hehkuttamaan Halosta ja painamaan Niinistöä on peli selvää.

He pelaavat törkeästi Gallupeilla Halosen puolesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu