kun Halonen oli kiittämässä kannustajia,niin mies vaan äkkiä pussasi poskelle,ei mitään tunnetta ollut siinä ja Tarjan puolelta mitään hellyyden osoitusta tai silmäystä mieheensä.tulin vakuuttuneeksi,että tämä liitto on kulissi avioliitto..kannattaahan Tarja SETAA.en tule äänestämään halosta nyt annan ääneni heterolle eli Sauli Niinistölle.
huomasitteko eilen
Riia...
8731
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ne entisaikojen sentraalisantrat.
kanssa. Saulihan on sinkku ja pääsee vähän kokeilemaan muiden maiden naisjohtajia ;) Kai tämä nyt Saulille suodaan!
Ja minua ällötti. Lisäksi Tarja on yliylpeä äänistään, huomasin hänen katseestaan, kuinka hän pilkaten hymäili itsekseen Vanhaselle ja Niinistölle. Raivostuttava tyyppi. ANNAN ÄÄNENI NIINISTÖLLE!
En ikinä voisi järkisyillä äänestää Tarjaa. Sellaisia järkisyitä kun ei ole.
Surffatkaa ja googlettakaa ehdokkaiden nimillä niin löydätte varsinkin Halosesta aika pahaa sanottavaa virallisilta sivuilta..
Ääni menee kyllä Saulille
Ja vielä luuli olevansa niin ylivertainen, että toivoi pääsevänsä suoraan ilman toista kierrosta.
Hän voinee siirtyä viettämään ansaitsemiaan Pekkasvuosia kirjoitellen hienoja elämäntarinoita jälkipolville ! Kiitos 6 v. riittää !!
eräs Riia sitten tuli siihen väliin ja alkoi pussailla molempia... Miksihän sellaista kutsutaan???
silloin ruskeakielisistä porvareista...