Nyt ne on sitten mitattu - nimittäin herrojen perhekalleudet eri puolilla maailmaa. Kerättyään tiedot yli 2 000:sta kapineensa kokoon tyytymättömästä kaksilahkeisesta tohtori Eduardo Gomez de Diego ilmoittaa ilolla, että vallattomina veitikat ovat keskimäärin 14-senttisiä. Maakohtaiset erot ovat kuitenkin huomattavia. Ranskassa patongit pönöttävät 16-senttisinä, kun taas Intiassa ilolihaksen keskimitta on 10,2 senttiä. Lyhimmän korren vetävät eteläkorealaiset, joiden pöksyissä piilottelee vain 9,6 senttiä täyttä tavaraa.
Löysin kyseisen asian iltalehden jutuista. Mikäköhän se suomalaisen oikea koko on. No jos uskoo netti keskustelua niin varmastikkin 20 - 35cm :)(niin varmaan)
Löysin kyseisen asian iltalehden jutuista. Mikäköhän se suomalaisen oikea koko on. No jos uskoo netti keskustelua niin varmastikkin 20 - 35cm :)(niin varmaan)
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tuolla otannalla ei kyllä mitään johtopäätöksiä eli sitä "faktaa" koosta voi tehdä.
Kokomaailman keskimittoihin ja kansallisten ja rodullisten erojen esiin tuomiseen luotettavalla tavalla vaatisi miljoonia täysin satunnaisesti otettuja peniksiä(miehiä).
Käytännössä nämä mittaukset joiden tuloksia julistetaan, on sekä otannan puolesta täysin riittämättömiä että näytteet(mitat)eivät ole sattumanvaraisia.
Olisiko durexi nyt ollut se kontoomifirma mikä teki tutkimuksen. Otanta joku 150 000 ihmistä, eroja oli noin 1cm; isoin mustat 15.8 ja pienimmät oli jenkki-inkkari 14.8cm. Eli näin. Tossa voi puhua jo otannasta. Mustilla oli vain sitten niitä monsterdikkejä suhteessa reilusti muita enemmän, ja ne ei tossa kesk. arvossa näy.