Testamenttaaminen

Voi kuinka törkeää käytöstä Vanhaselta testamentata äänet! Vai onko hänen takanaan seisovat sittenkin tiedettävästi idiootteja joilla ei ole kykyä tehdä omaa ratkaisuaan näissä henkilövaaleissa?

Huhhuh. Ei voi kuin huokailla tätä häikäilemätöntä käytöstä.
13336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kuulepas pyhä yksinkertasuus. Onko paskat jo housuissa pelosta että se Lesbo Halonen saa saapan kuvan leveään ahteriinsa?

Äänestä
  • jos et pysty täällä meidän keskustalaisten
    palstalla hillitsemään sanankäyttöäsi..ne hermot
    ne hermot..ja se viinapullo

    Äänestä

  • Jälleen ja jälleen.

    Kun mies hermostuu, vaikka kuinka olisi tasa-arvoinen, heikolla hetkellään heittää peliin likaiset keinot ja käyttää ikuista asetta: naisen alistamista.

    Häpeän puolestasi.

    Äänestä

Etkö sinäkin jo ole kyllästynyt Halosen kiukutteluun.

Äänestä
  • Selkeä viittaus sukupuoleen. Jälleen kerran.

    Äänestä

... suora vastaus.

Ovatko Vanhasen takana seisovat sittenkin tiedettävästi idiootteja joilla ei ole kykyä tehdä omaa ratkaisuaan näissä henkilövaaleissa?

Ovat.

Äänestä
  • Ei me olla idiootteja, vaan älykkäitä ja vastuuntuntoisia kansalaisia, jotka pysyvät linjassaan. Me haluamme Suomelle oikeistolaisen presidentin ja ennenkaikkea tarjolla olevista vaihtoehdoista parhaan. On aika saada muutos tähän maahan, että ihmiset pääsevät töihin eikä heidän tarvitse päiväkaudet olla kotona, ottaa kaljaa ja kirjoitella chattiin. SAK ja sossut toimivat työväestöä vastaan ja ajavat politiikallaan työpaikat Kiinaan. Miettikääpäs sitä!!!

    Äänestä

Päätin jo ennen ensimmäistä kierrosta,
että kommarille en anna ääntä.

Siksi äänestin Vanhasta ensimmäisellä kierroksella.
Ja siksi äänestän Niinistöä toisella kierroksella.

Suomi on pian vapaa maa kommari Halosesta.

Äänestä
  • ... ja tilalle stalinisti.

    Äänestä

jonkun muun kielenymmärryksessä parantamisen varaa?

jos äänestää itse jotakuta ja kehoittaa muitakin tekemään niin, mutta sanoo että jokaisen oikeus on äänestää ketä haluaa, niin onko testamenttaamista?

Huhhuh. Ei voi kuin huokailla kun ei selvä puhuttu teksti mene jakeluun.

Äänestä
  • "ja toivon muiden tekevän samoin"

    Äänestä

Yhtälailla Keskusta voi testamentata äänensä, jos Vasenmisto pelaa yhteen jo eka kierroksella. On erittäin fiksua myös ilmaista että jokainen tekee oman valintansa kuten keskusta johto tehnyt.
En äänestä joka tapauksessa.

Äänestä
  • Osut asiaan: miten keskustan johto voi tehdä valinnan? Demokratian edustajat vallan kannattavat henkilövaalia presidentinvaaleissa näyttämällä hyvää esimerkkiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raimo7 kirjoitti:

Voi kuinka törkeää käytöstä Vanhaselta testamentata äänet! Vai onko hänen takanaan seisovat sittenkin tiedettävästi idiootteja joilla ei ole kykyä tehdä omaa ratkaisuaan näissä henkilövaaleissa?

Huhhuh. Ei voi kuin huokailla tätä häikäilemätöntä käytöstä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu