Nykyaikaista ja tyylikästä ehdokasta Niinistöä äänestän. Suomen on katsottava tulevaisuuteen! 6vuodessa ei ole tapahtunut mitään.
Äänestän NIINISTÖÄ
nykyaikainen
13741
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Jos kirjoittaja ajaa mustalla autolla, annan äänen tavjalle.
En käsitä miten musta auto tähän liittyy, mutta itse ajan hopealla ja kirjoitan numero 3
pressaksi!
hei kolmonen, se oli sisäpiirijuttu, anna olla jos et ymmärrä, ja sitäpaitsi kolmosta ei ole edes ehdolla toisella kierroksella... heh
Halonen hyvä pressa,,, turhaan provosoit jutuillasi ei tehoa
Nyt äänestetään pressaksi isänmaallinen Niinistö.
Hän on edustava ja järkevä ihminen Suomen pressaksi.Toinen on sosialisti,vaikka sanoo et hänellä ei ole enää punaista jäsenkirjaa.
presidentillä ei saa olla jäsenkirjaa lain mukaan!!!! Ja toi oli muuten hyvä pointti. ISÄNMAALLINEN. justiinsa niin. niin on. sosialistit kun ei yleensä oikeen isänmaallisia ole..
Tyhjäpäät osoittavat taas päänsä tyhjyyden kun puhuvat "tyylikkäästä ja edustavasta " SAulista. Ok, sitä hän kyllä on, mutta ulkonäöllä ei tässä amerikkalaistuneessa yhteiskunnassa kuitenkaan työtä tehdä. Mallit hyödyntävät ulkonäköä, ei henkisen työn tekijät. Voi teitä raasuja. Halonen tietenkin pressaksi,vai haluatko että köyhiä kyykytetään entistä enemmän. Jos haluat, silloin anna äänesi Saulille.
Kuka tässä nyt köyhiä kyykyttää ja sitä paitsi jos yhtään olet tutkinut niin Sauli on ainut joka on tehnyt kunnollista työtä elämässään. Tarjakin on vaan ollut luottamushenkilö eli ei päivääkään oikeissa töissä!
Ei porvari ole mikään rikas! En ymmärrä tuota ajtusmaailmaa. Porvari voi olla yhtälailla tavallinen tallaaja joka ajatukseltaan on porvarillinen. Kommunismin ihannointi on jo menneen talven lumia. Itse olin Halosen kannattaja ekalla rundilla mutt nyt muutan mieleni ja äänestän toisin. Halonen vaan kiukuttelee. Tuskin se myöskään kuuntelee yhteiskunnallisia ongelmia. Eipä tuo ole sen eteen mitään tehnytkään.
Tuo että köyhiä sorretaan, mitenkä niin ja ovatko teidän mielestä Saulin kannattajat rikkaita.
Sosialistinen ajattelutapa on todella väärin, jaetaan omat aikaan saantimme muille... haloo!
Ajatelkaapa että laitetaan kaikki maailman ihmiset saarelle, jokaiselle saman verran rahaa, ruokaa, tavaraa, ym..
Seuraavana päivänä joku ostaa jo toiselta puolet tavaroista ja rupea tekemään kauppaa ja jos mahdollista niin jossain vaiheessa menestyy kovalla työnteolla. JA KAIKILLA OLI SAMA LÄHTÖ KOHTA JA SAMAT MAHDOLLISUUDET, TOISET EIVÄT VAIN JAKSA TEHDÄ TÖITÄ!!!! EI TYHMYDESTÄ JA LAISKUUDESTA SAA MUITA SAKOTTAA.
Niin kohta on taas kateellisia hänellä joka on ansainnut omaisuuttaan,
ELI ei kommunismi toimi millään tavalla,
Niinistö ilman muuta pressaksi! Halosta ei tarvita enää!!!
en ole nähnyt ennemmin toista ihmistä joka on saanut kuudesta vuodesta huimaa palkkaa tekemättä mitään..niinistölle ääni!