Taljasta plesidentti?

Talja ei osaa sanoa edes nimeään. Ei häntä viitsi katsoa eikä kuunnella, kuten ei muitakaan vasureita. Näen punaista... Niinistö on sentään hieman edustavampi, eikä oikeastaan presidentti nykyaikana paljon aikaan saa riisutuista valtuuksista johtuen. Maan keulakuva se kyllä on, mutta onko Talja sitä?
2148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vika saattaa olla näytönohjaimessa!

Äänestä

Näin toimivat kunigasmielisten jälkeläiset kehuessaan omaa ehdokastaan ja pikatessaan ja ivatessaan vastaehdokasta. Näinkö toimii suomalainen porvari? Ilmeisesti ja niin on kannatuskirjoitukset kuin koko ehdokas ei mitään sanottavaa, ei mitään vastuuta sanomisistaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


plessa kirjoitti:

Talja ei osaa sanoa edes nimeään. Ei häntä viitsi katsoa eikä kuunnella, kuten ei muitakaan vasureita. Näen punaista... Niinistö on sentään hieman edustavampi, eikä oikeastaan presidentti nykyaikana paljon aikaan saa riisutuista valtuuksista johtuen. Maan keulakuva se kyllä on, mutta onko Talja sitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu