Eli ei taida mennä elisalla hyvin vaikka niin mainostaa nettiliittymiään. Jotka ovat loppupelissä ihan paskat itse saatan vaihtaa operaattoria hyvin nopeasti jos tämä yhteyden pätkiminen jatkuu samaan tahtiin. Ja sitä paitsi elisan palvelimessa se vika tuntuu olevan koska ennenkuin yhteyskatkeaa. Siis kaapelimodeemista jolloin valot sammuvat niin useita sekuntteja ennen sitä ohjelmat ilmoittavat että yhteyden purku palvelimen toimesta. Eli tämä meinaa sitä että elisan palvelin katkoo sitä yhteyttä.
Elisan tekninen tuki
7
1383
Vastaukset
- Pepe
Jyväskylässä tuntuu pätkivän Elisan ADSL-kaistat säännöllisen epäsäännöllisesti. Lyhyen ajan kerrallaan, mutta ärsyttävästi. Aikaisempi Kanetti-kaapeliliittymä pelitti huomattavasti paremmin. Tosin Jyväsviestintä(Kanetti) ja Elisa ovat samaa firmaa erinäisten koplausten kautta.
- nettiliittymät paremmin
Kuin elisa itsellänikin oli ennen tikkacom:n kautta tämä liittymä kunnes yhdistyi elisaan se firma. Ja sen jälkeen näitä katkoksia on ollut vähän väliä aikaisemmin on oli tikkacom vaan niin silloin. Ei tainnut olla katkoja kuin 1-2 ja elisaksi kun muuttui niin tänään ollut katkoksia varmaan 10 joten tuskin tekninen tuki mitään osaa tehdä niille vioille siltä alkaa vaikuttamaan. Mutta pitääpä soneralta tarkastaa onko heillä kaapeli-tv verkkoon nettiliittymiä saatavana jos on niin voi olla yhteis-työ päättyy samantien elisan kanssa.
- kopooo
aivan joka operaattorilla on ne omat haittapuolensa itse olen elisaan täysin tyytyväinen
- Mie Vain.
Itsekkin olen Elisaan ja Saunalahteen tyytyväinen, nykyäänhän tekninen tuki toimii nopsaan, ehkä 5 vuotta sitten asia oli toisin. Monethan asiat hoituu emailitse tai oma palvelun kautta.
- jaa, no ei sitte
Tälle vanhojen viestien nostoille pitäis tehdä jotakin, ehkä yli vuoden vanhat viestit voisi poistaa koko järjestelmästä, mihin niitä tarvitaan?
- Anonyymi
Hei meillä on 2 uutta digiboxisa toinen ei toimi kuva tulee mutta ei reagoi kaukosäätimeen molemmat säätimet reagoi kyllä olohuoneen boxiin
- Anonyymi
Olen pitänyt noita operaattoreita omien kokemusteni perusteella lähtökohtaisesti huijjareina enkä juuri ole erehtynyt luokittelussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"1269582Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1686092Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1595407Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El305368MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny44438Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään574327Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m873531Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta783499En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102961Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1272927