Löytyykö täältä skorpparia, joka ei missään nimessä halua elämänkumppanikseen skorpparia.
Jos löytyy niin kerrohan lisää....
Jos löytyy niin kerrohan lisää....
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olen skorpparinainen, joka on ihastunut itseäni huomattavasti nuorempaan skorpparimieheen. En tiedä ahdistaisiko todellinen skorppariparisuhde, koska emme ole, valitettavasti, päässeet sille asteelle vaan "sahanneet" jo näin alkumetreillä edestakaisin.
Itse syksyllä tutustuessamme lähinnä naureskelin koko jutulle (ikäeron takia), mutta mies olisi ollut valmis vaikka mihin. Siinä vaiheessa, kun itse rupesin olemaan sinut asian kanssa oli vuorossa yökyläilyä. Seuraavaksi mies oli sitä mieltä, että "moikataan, kun tavataan, eikä yhtään mitään muuta". Mies pelästyi, kun "sun tunteet tuli liikaa mukaan"... Tällä hetkellä noudatan kylmempää linjaa ja välillämme ei ole mitään sen kummempaa; saan tavatessamme osakseni ainoastaan intensiivisiä katseita (julki ja salaa) ja tervehdyksen.
Tämä on ensimmäinen skorpparimiestuttavuus ja täytyy myöntää, että vaikka itsekkin olen skorppari niin johan on pasmat sekaisin. Olisin kyllä valmis tsekkaamaan, että olisiko miehestä elämänkumppanikseni, mutta kun tää juttu ei vaan tunnu etenevän, siitäkään huolimatta, että olen satavarma, että mies on kiinnostunut.
en haluaisi skorpparia puolisoksi koska olen itse skorppari ja skorpparina ei ole helppo elää.
skorppari on kiivas, tunteikas,muistaa kaikki saamansa epäoikeuden mukaisuudet hautaan asti, huono antamaan anteeksi... Toisaalta hellä, rakastaa toisen hengiltä, mustasukkainen, vainoharhainen, elää toiset huomioonottaen ja saa usein sen vuoksi nenälleen. Mutta lujaluonteinen, vahva, mitkään maailman kolhut eivät nujerra, ei jää laakereille makamaan pyrkii aina eteenpäin. Vaiherikas elämä mutta kuluttava. Edesmennyt Kikka oli myös skorppari!
saispa skorpparin tai kalat puolisoksi.
kerran tunsin järisyttävää sähköä erästä kohtaan, luullakseni kalat. skorpioni.. en tunne monia, mutta ne jotkut.. huh!
oon jäänyt laakereilleni. ihan oikeasti. tosin, tilanne on äärimmäisen ahdstava. täysin vastoin todellista luontoani.
nimim. Skorpparinainen, ota se poika omaksesi. 4 real
Kiitos peptalkista. : )
Toki ottaisin "pojan" omakseni ja 4 real, mutta ketäänhän ei voi suhteeseen pakottaa - ja ite en, tällä hetkellä, keksi miten edetä!
Kyllähän se voisi olla mielenkiintoista;)
Olen itse seurustellut skorpparimiehen kanssa
( itse myös skorppioni ).. jälkeenpäin huomasin tehdyt virheet joihin suhde kaatui.. molemmat pitivät paljon asioita omana tietonaan.. molemmat olimme uskollisia, tosin kummatkin epäilimme toisen pettävän.. Mustasukkaisia erityisesti, molemmat oman päänsä pitäviä, ei annettu tuumaakaan periksi.. koska asioista ei puhuttu tarpeeksi, aiheutti turhia epäilyksiä ja väärinkäsityksiä.. ei kumpikaan halunnut että toinen yrittää omistaa, kuitenkin skorppionit luonteeltaan tosi omistushaluisia.. ei toiminut.. ikuinen ikävä jäi taistelukumppania!!