Porvari/oikeistoehdokas Niinistö ajaa vain rikkaiden etuja! Asun Niinistön naapurissa-ennen vaaleja ei tervehtinyt- nyt vaalien aikaan tervehtii....lokeroi siis ihmisiä. Yäk!Yritysjohtajien suosikki-sillä haluaa heikentää normaalin työväestön etuja. Lisäksi Niinistö puoltaa yritysjohtajien kalliita optioita ja on sitä mieltä että alempien ja keskitason työntekijöiden pitäisi tinkiä palkastaa ja eduistaa. Yritysjohtajien suojelija kun nämä saavat potkut- järkyttävät suuret erorahat oikeutettuja-tavallinen ihminen jää nuolemaan näppejään rahattomana. Kannattaa yritysjohtajien lailla orjatyövoiman hankkimista ulkomailta- keskiverto suomalaisethan ansaitsevat liian paljon. Mistä luulette että vaalikampanijan rahat tulevat??? Aivojen käyttö sallittu. Sotahullu joka puoltaa Natoon liittymistä-ei tainnut tsunamin aikana nähdä tarpeeksi sinkkiarkkuja? Varallisuusveron poiston puoltaja-rikkaiden paratiisin rakentaja. Kannattaa opintotukien ja eläkkeiden pienennystä ja mm. terveyspalvelujen ja sosiaaliturvan heikennystä. Haluammeko siis mennä askel askeleelta kohti Amerikan mallia? siellähän köyhät kuolevat kaduille. Mitenkähän yksi oikeistopamppu pystyisi kääntämään muiden paatuneiden oikeistolaisten päät työväinluokan suhteen??? Työväinluokkahan on ollut tunnetusti kautta aikojen oikeiston mielestä roska-sakkia joka kelpaa vain kun on hyödystä kyse. Onkohan Suomessa sittenkin liian hyvin asiat kun valitettavasti äänestäjiä näyttää löytyvän myös oikeisto-porvari-Niinistölle? Ei pidä heti mennä retkuun jos toinen juttelee minuutin mukavia tai räksyttää rakkikoiran lailla oppositiossa. Niin ja mitä ulkonäköseikkoihin tulee....eipä se Niinistö mikään "Robin Hood" ole--lähinnä kuivettunut käppänä. Eihän pressan vaali ole mikään missikisa!
Tarja pressaksí
keskituloinen
6223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ketkä luo duunareille työpaikkoja, niitä täällä Suomessa tarvitaan, ei muutaman sadan eruon työttömyyskorvaukella hurrata! Se siitä Halosesta!
Mistä ne duunarit niitä työpaikkoja poikii? Olen aina ymmärtänyt, että yrittäjät antavat myös työpaikkoja, ja niitä tarvitaan lisää ja paljon. Sosiaalitantat jakaa vain avustuksia porvareiden haalimista veromarkoista! HYVÄ SAULI NIINISTÖ, UUSI PRESIDENTTI 2006!!!!!!!!! =)
Muutama juttu:
"Lisäksi Niinistö puoltaa yritysjohtajien kalliita optioita ja on sitä mieltä että alempien ja keskitason työntekijöiden pitäisi tinkiä palkastaa ja eduistaa."
Kuka ei sanonut sanaakaan Fortumin optioista? Halonen.
"Varallisuusveron poiston puoltaja-rikkaiden paratiisin rakentaja"
Niinistölle ei kuulunut tämä asia mitenkään, sen sijaan Halonen allekirjoitti kyseisen lain.
Vertailussa rikkain ehdokkaista ja niiden puolisoista oli Arajärvi/Halonen.
Mutta ilmeisesti demariduunarit ovat niin tyhmiä, ettei osaa itse halea asioita, vaan uskovat vanhempien vanhoja asioita!
p.s Olet suurituloinen, kun Niinistön naapurissa asut, minä en saisi koskaan asuntoa sellaselta paikalta!
Johan on aikoihin eletty! Etkö ton vertaa tiedä että eduskunta säätää lait ei pressa???? Pressa ei kuule voi yksin paljon mitään. Jos on olemassa joku laki niin sitä muutetaan eduskunnan enemmistön toimesta ei minkään yksinvaltiaan Tätä sanotaan demokratiaksi Olenko sanonut omistavani asunnon Niinistön naapurissa???? Lueppas tarkkaan ettei tarvitse väännellä toisten tekstiä.Asun vuokralla 25 neliön koppiossa. Ja mitä työttömiin tulee niin äänestäkäähän nyt porvareita niin teiltä viedään loputkin vähäiset työttömyyskorvaukset
Sauli on rikkaan perheen vesa. Tämä "työväen presidenttimme" on nähnyt duunareita korkeintaan Salon torilla sen läpi rullaluistimilla mennessään!
Sauli on halunnut mm. kirjastonkäytön maksulliseksi. Siinä loppuu työttömiltä ja vähävaraisilta lukuharrastukset. Nythän moni eläkeläinenkin käy lukemassa kirjastossa ilmaiseksi päivän sanomalehdet, eikä tilaa niitä kotiinsa.
Ei Saulin sydäntä lähellä ole pienellä palkalle elävät työläiset, lapsiperheet, eläkeläiset, sairaat tai vammaiset. Jos hän yksinään voisi päättää, niin näiltä ryhmiltä leikattaisiin entisestään pienistä tuista pois.
Kannattaa muistaa ja lukea, mitä hän teki ja ehdotteli valtiovaranministerinä ollessaan.
Kyllä hän edustaa paremmin toimeentulevia yritysjohtajia ja rikkaita.
Vuosi 1976 ja vappupuhe. Halonen ehdottaa sosialismia ja neuvostoliittoon liittymistä!
Olisko ollut koyhillä (kaikilla) luettavana enää yhtään suomenkielistä sanomalehteä maksullisenakaan??
Yritykset tänne tuovat työtä, ei avustukset!