Mistä USB pelaamaan

Pärä

Vanhasa koneesa WIN-98 ja emosa yksi kpl. intkroitu USB-paikka ja se ei toimi.

Mistä saan se pelaamaan???

4

569

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jocu_

      Onkohan tuolle asetus BIOSin setupeissa. Katsohan.

    • uspi1

      Jos löytyy emolevyn ajuri-CD,asennat sieltä usb controller jutskan.Tai hae netistä jos löydät.Sitten pitää asentaa usb-ajurit sille laitteelle mitä kokeilet.Ja asennakkin huolella,siinä ei ole varaa poiketa ohjeista,jos haluaa että toimii.Mitä laitetta yrität kytkeä usb-liitäntään?

      • uspi1

        Jos on W98 eikä W98SE,eipä taida helposti saada toimimaan,loppupään versiot taitaa tukea usb jutskia.


    • vaatii

      W98 vaatii USB laitteen ajurit, joten katso laitteen valmistajan kotisivuilta softaa. Melko varmaan ei enään kuitenkaan saa 98:n ajureita tai ne on tehty 98SE:lle. Mutta niitäkin ajureita voi kokeilla, ei siinä mitään menetä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      101
      8827
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      47
      4349
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1946
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      39
      1554
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1480
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      34
      1209
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1190
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      887
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      872
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      837
    Aihe