Säälittävää on miten yksinkertaisia ihmisiä jymäytetään jollain keksityllä vappupuheella. Toivottavasti Kokoomuksen törkeä kampanja otetaan esille tiedotusvälineissä.
Eilen horjuin, mutta noiden "vappupuheviestien" jälkeen sympatiani ovat täysin Presidentti Halosen puolella ja häntä äänestän toiselle kaudelle. Saulin tukijoukkojen moraaliton toiminta tuollaisten valheiden levittäjänä sai sen aikaan.
KOKOOMUKSEN LOKAKAMPANJA
6
406
Vastaukset
- --->
Niinistön kampanjaa käydään reilun pelin hengessä
Hyvät Niinistön tukijat,
Pitkin Suomea kiertää parhaillaan tekstiviestikampanja, jossa kerrotaan perättömyyksiä Tarja Halosen vappupuheista. Viestissä olevat tiedot eivät pidä paikkaansa. Niinistön kampanjalla ei ole mitään tekemistä viestin kanssa ja pyydän, että viestiä ei välitetä eteenpäin.
Netissä on myös joitakin Tarja Halosta mollaavia verkkosivuja. Ne eivät kuulu Niinistön kampanjaan. Kampanjan ainoat verkkosivut ovat osoitteessa www.niinisto.net.
Kamppailua on käyty tähän saakka puolin ja toisin kunniallisesti, sama linja jatkuu loppuun saakka.
Terveisin
Harri Jaskari
Kampanjapäällikkö- sanoutua
irti. Kun kaikki hyöty mollauskampanjasta on saatu, niin sitten esitetöön pyhäkoululaista.
- väite
jää faktana hölmöimpien mieleen, sen varmasti mainosmiehet tietävät. Ehkä tätä lokaamista ei ihan ylhäältä ole suunniteltu, mutta minulle tekstiviesti tuli ainakin sellaiselta tuttavalta jonka tiedän kokoomusta vahvasti tukevan.
- äänestetään numeroa 3
pitää Niinistön kamppanjatyössä mukana olevana sanoa, että se on valitettava juttu ja kaikki Niinistön kamppanjalaiset toivovat viestin lähettämisen loppuvan.
Viesti ei ole lähtenyt Niinistön tukijoiden porukasta, sillä ei ole mitään tekemistä Niinistön kamppanjan kanssa. Jotkut yli-innokkaat Halosen vastustajat viestiä lähettelevät, se on valitettavaa.
Niinistön kamppanjassa on alusta asti pidetty ohjenuorana Niinistöstä kertomista ja Niinistön kantojen perustelemista, ei toisten haukkumista. Toivottavasti kaikki muutkin Niinistön tukijat ja äänestäjät lopettavat loanheiton alkuunsa ja keskittyvät puhumaan Sauli Niinistöstä. Siinäkin puhuttavaa riittää.Me Tarja Halosen tukijoukotkin olemme tietoisia siitä, etteivät tämän säälittävän viestikampanjoinnin jäljet johda niinistöläisiin. Jo se, että vastakkain on kaksi juristia, on varmistava tekijä sille, ettei kummankaan todellisen vaalityön tekijöiden joukossa ole ketään, jolla olisi varaa ottaa riskiä jäädä kiinni jostain, mistä voi seurata kunnianloukkaussyyte.
Summa summarum: Tällä kertaa kehissä on kaksi asiallista tiimiä ja kaikki se, mikä kohdistuu vastapuoleen vähänkin juridisesti arveluttavassa mielessä, on jonkun ulkopuolisen kiusantekoa.
http://www.tarjahalonen.fi
http://www.niinisto.net
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin1654622- 1691611
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)661427- 61906
Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte124787Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?6737Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy191731- 75710
En olisi uskonut et
Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.66709- 40664