Halosen vappupuhe

    Tarja Halosen vappu puhe 1.5 .1976 . "Suomelle olisi siunauksellista liityä Neuvostoliittoon rauhanomaisin keinoin. Silloin pääsisimme irti kapitalismin ikeestä, koska kapitalismi kuitenkin kuolee seuraavan 20 vuoden aikana. Suomen pitäis olla yhdessä neuvostoliiton kanssa tiennäyttäjänä kohti kommunistista yhteiskuntaa!"    
7320
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Herra meitä varjelkoon jos se olisi vielä voimissaan!!

Äänestä
  • Ja Suomen kommarit lappaa kuulemma siellä auttamassa sitä porukkaa,sinänsä apu on hyväksi.
    Mutta jättäsivät sen tuputtamisen sielläkin!!

    Tietääkö kukaan paljonko Venäjällä on kommareita?
    Venäjän karhu nukkuu....mutta kauanko?

    Äänestä

Mielestäni olisi hyvä jos ylläpito puuttuisi tällaisiin selkeästi valheellisiin mustamaalausväitteisiin etenkin kun jo Kokoomuksen kampanjaväki ja ProKarelia ovat tästä sanoutuneet irti.

Sananvapauteen ei kuulu oikeus kunnianloukkauksiin, joten tällaiset perättömät ja ilman todisteita esitetyt väitteet olisi hyvä karsia pois.

Äänestä
  • Hermostut yhdestä puheesta?

    Oliko sitä vai ei? Tarja on kuitenkin, niin vasemmalla Jaakko Laaksoineen,Outi Ojaloineen, ettei se mihinkään muutu!!

    Äänestä

jossa omalla nimellään esiintyvä henkilö kertoo kuulleensa tuon Hakaniemessä pidetyn puheen omin korvin.

Äänestä
  • Halonen on vasemmiston ehdokas ja kommunistinen puolue tukee häntä sellaisenaan!!
    Ja ajatelkaa eletään vuotta 2006!!

    Äänestä

Jokainen tietäköön, etten ole sitten minä, eli alkuperäinen TAO, joka tällaista paskaa levittelee ! Näemmä on Halosen kannattajissa tarkoituksellista mustamaalaamista, kirjoitella nimimerkilläni, ja toisella puolen mainostaa minun sitä tehneen.

Kaikkea muuta voit varastaa, nimimerkinkin, mutta aivoja ja tietoa et.

Toivottavasti ymmärrät hävetä ! Et suinkaan ole kunniaksi ja eduksi Haloselle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TAO kirjoitti:

    Tarja Halosen vappu puhe 1.5 .1976 . "Suomelle olisi siunauksellista liityä Neuvostoliittoon rauhanomaisin keinoin. Silloin pääsisimme irti kapitalismin ikeestä, koska kapitalismi kuitenkin kuolee seuraavan 20 vuoden aikana. Suomen pitäis olla yhdessä neuvostoliiton kanssa tiennäyttäjänä kohti kommunistista yhteiskuntaa!"    

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu