Nro 11

unet muistava nainen

Kuka kertoisi mitä uni haluaa viestittää minulle:
Olin asemalla ja vein sinne säilytykseen tavaroitani ja avain minkä sain käteeni siinä oli numero 11.

5

1305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Se vihjaa jotain.

      Numero voi edustaa mitä vaan: päivämäärää, kuukautta, päivien määrää johonkin tapahtumaan. Avaimeen liitettynä se voi olla sen hotellin numero johon seuraavaksi matkustat tai jopa tulevan asuntosi ovinumero.

    • Minulle tulee heti mieleen numerosta 11 yksinäisyys. Ja nimenomaan kahden eri henkilön yksinäsiyys. Oletko ajatellut elämää jonkin kanssa erillään? Asemalla olo viittaa muutenkin lähtöön.

    • Mieti mitä merkityksiä tällä numerolla voisi olla elämässäsi? Onko sen jonkun syntymäpäivä? Tapahtuiko siinä iässä sinulle jotakin erityistä? Onko asuntosi numero? Unisymbolit ovat aina henkilökohtaisia ja sinun itse löydettävä tuo merkitys, mutta noita kysymyksiä pohtimalla pääset jo pitkälle. Koska numero oli avaimessa, se ehkä tarkoittaa että tuo asia, johon numero liittyy ratkaiseen jonkin ongelmasi.

    • numerosta 10

      Näin muutama yö sitten unta, että olin töissä ja mun kaapin numero oli 10. Laitoin kaikki tavarani ja myös rahapussini sinne. Kun pääsin töistä ja menin kaapilleni, oli kaikki rahat viety. Kysyin et kuka tällaista tekee. Joku töistä sanoi, että etkö tiedä et toi kaappi nro 10 on sellainen kaappi et sen saa ihan helposti tiirikoitua auki. Olin vihainen ja ihmettelin miksi kukaan ei kertonut sitä.

      Oikeesti mun kaapin numero on 17.

    • Anonyymi

      11 Op lokerikot Eteinen ,ihminen on Jaana harjoittelu Riitta harja.
      Leikkirahat

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      72
      4158
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      81
      3890
    3. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      57
      2428
    4. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      64
      2276
    5. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      36
      1965
    6. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      49
      1869
    7. 103
      1698
    8. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      56
      1642
    9. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      55
      1633
    10. Ikävä Jii.

      Toivotko vielä näkemistä?
      Ikävä
      61
      1501
    Aihe