Hei!
Mikä on Moven/Graningen sähkön kilowattihinnat?
Paljonko Movelaiset saavat sähkösopimuksen teosta palkkioita?
Etukäteen kiittäen;
Raimo
Mikä on Moven/Graningen sähkön kilowattihinnat?
Paljonko Movelaiset saavat sähkösopimuksen teosta palkkioita?
Etukäteen kiittäen;
Raimo
Vastaukset 13
Vanhimmat
http://www.taustavoimaa.fi/laskuri/move/
Löysinpä yhden kalliimman jopa, kun jokin aika tuon testin tein. :P
mulla nousis sähkölasku n. 33%:lla jos sen Moven kautta tilaisin... :(
mut hei, saisit sentään pisteitä sähköstä...:D
Bonusta mää kyllä saan tällä hetkellä mun sähkölaskuista, siis S-Bonusta :)
En sais, mutta joku Movettaja vois kyllä saada...
Vertaa nyt hyvä mies uusien sähkösopimusten hintoihin älä niihin omiin vanhoihin esim. puoli vuotta sitten tehtyihin hintoihin.
MOven sähkö on kohtuullisen hintaista (joskus jopa halpaa ja joskus kallista). Riippuu paikkakunnasta.
Jos kritisoit vain periaattesta jotain selvittämättä asioita, tee itsestäsi vain naurunalaisen.
Etkö osaa tota edellä mainittua linkkiä käyttää, siihen syötetään, että mikä on nykyinen sähköntarjoajasi ja sitten se automaattisesti vertaa niiden välisiä hintoja (siis tämän hetkisen sähköntarjoajan ja Moven kautta saatavan), en ole omaa sähkölaskuani edes kaivanut esiin...
En sitten tiedä, että mistä toi Moven oma laskuri ne hinnat hakee, tuskin se tahallaan jotain edullisempia sähkönhintoja kilpailijoiltaan näyttää :)
jos sähkön hinta alkaa tulla elämisen kynnyskysymykseksi, niin kannattaa vissiin alkaa omaa tulo- & menorakennetta ajatella vähän syvällisemmin.
ainahan sähkö halpaa on. six-packin hinnalla saa jo paljon.
voi tsiisus, jos nyt maksan 26% vähemmän sähköstä kuin mitä moven kautta maksaisin uudesta tilauksesta, niin miksi ihmeessä vaihtaisin? samalla vanhalla sopimuksella minä sähköä saan.
sitäpaitsi tuolla hintavertailussa on muiden sähköyhtiöiden listahinnat, kysymällä saa vielä varmasti lisää alennusta niistä.
Sitten maksettaisiin melkein 300 €/kuussa O_o!
että pienkuluttaja hyötyisi. Paljon sähköä kuluttava maksaisi kalliinpaa sähköä.
Mistäs tän päätelmän teit, mun mielestä näyttäs siltä, että lähes kaikilla hinta vaan nousis..
Vertaillaanko täällä nyt kahden vuoden sopimuksia ja toistaiseksi voimassa olevia sopimuksia keskenään??
Jos tuota kainuun sähköhintaa verrataan, niin sitä pitää verrata toisiin kahden vuoden sopimuksiin. Pitää myös ottaa huomioon että sopimuksia saa tehtyä koko maan laajuisesti. Kaikki yhtiöt eivät tee muuta kuin omalle alueelleen sopimuksia.
Vertailin ihan tolla Moven omalla laskurilla ja sieltä ne tulokset katoin, en sitten tiedä toimiiko se oikein, tuskinpa Moven tuntien :)