Mua on alkanut rassata se, etten saa koskaan yhdynnässä orgasmia. Hyväilyn tai kiihottumisen puutteesta tämä ei voi johtua: esileikki on muutakin kuin yksi pusu ja tunnen oman kiihottumiseni. Miehen peniskään ei ole liian pieni, on vain ylöspäin ja sivulle käyrä. Yhdynnän aikana tuntuu hyviä fiboja, mutta ovat sellaisia pilkahduksia vain eli se tunne ei jatku kovinkaan kauaa. Turhauttaa... Omin käsin kyllä saan jonkinlaisen (klitoris)orgasmin, mutta tahtoisin saada sen kyllä ihan muutenkin. Tuntuu, että joku pikku kikkakakkonen tässä nyt tarvitaan, että palase loksahtaisivat kohdalleen.
Onko muille vastaavan ongelman parissa painineella käynyt niin, että jostain se kikka on löytynyt ja "taivas on revennyt"?
Onko muille vastaavan ongelman parissa painineella käynyt niin, että jostain se kikka on löytynyt ja "taivas on revennyt"?
Vastaukset 13
Vanhimmat
En ole valitettavasti keksinyt, mistä kiikastaa, mutta tilanne on ihan sama kuin sinulla. Meidän suhteessa on rakkautta, aikaa, halua, intohimoa, toisen huomioon ottamista... yhdyntä tuntuu hyvältä, mutta orgasmin saan vain omin käsin.
vasta pidempiaikaisessa suhteessa...sai yhdynnän tuntumaan äärettömän hyvältä jopa ilman sitä orkkuakin, sitäpaitsi eihän orgasmin yhdynnässä tarvitse välttämättä aina ollakaan mikään tavoite, saahan sen muilla tavoin usein helpommin....jos onnistut siinä kuitenkin itse niin se on jo hyvä...käytä sitä hyväksesi yhdynnän aikana, siis omia sormiasi :) itse saan takuuvarmasti suuseksissä, peppupanoista puhumattakaan...:) ...se kikkakakkonen oli mun tapauksessa aika....ja luottamus ja tietysti itse mies :)
Veikkaisin että ehkä et oo vielä löytänyt omaa G-pistettäs?
Itselläkin samanmoisia tuntemuksia kunnes otettiin se g-piste huomioon...
Esileikkiä niin että sormin sisältä (g) ja päältä eikä vaan kostuttamiseksi vaan ihan karvaa vaille laukeamiseen saakka. Yhdynnässä tyyny perseen alle, vaikka syviä ja lyhyitä työntöjä tai mikä nyt parhaiten toimii (ja mieskin voi tässä tähtäillä sinne g:tä kohti) tarvittaessa sormet apuun...Kyllä muuttui meininki kun oli homma hallussa - aiemman "ehkä joskus harvoin vahingossa" tilalle tuli taattu orgasmi silloin kun siihen halua/aikaa panostaa.
Ei yleensä se sormin tai munalla ees taas hinkkaaminen paljon riemua aikaan saa, ellei sitten ole helposti laukeavan vähemmistön edustaja...Kokeilkaa mikä todella tuntuu !!!
elikkä mulla on sama ongelma, en oo saanu varmaan n. vuoteen orgasmia, kyselisin nyt että missä tämä g-piste sijaitsee, jne. Ja miten sen voi "löytää"???
vaikken mikään anatomian mestari olekaan... Eli sormella kun kokeilet (tai mies kokeilee, yltää paremmin) niin sen pitäisi löytyä n. viiden sentin syvyydestä, emättimen etuseinämästä. On sellainen n. kolikon kokoinen, selkeesti "karheampi" alue joka hiukan koholla. Varovasti aluksi - paine aiheuttaa pissihädän tunteen, muuttuu iloksi kun vähän lämmittelee ;)
Kiitos, nyt olen taas pikkaisen viisaampi=). Sitten vielä, että mitä varten naisella tällainen on elimistössään, onko se juuri siis kiihottumisen ja mielihyvän takia siellä missä nyt onkin...vai mitä, kertokaa lisää.
ollut naisen "eturauhanen" eli se sama elin minkä stimuloinnista miehetkin (yleensä) nauttivat mutta ei siitä sen enempää. Varsinaista tarkoitusta en tiedä, pitäis varmaan tarkistaa jostain lääkärisivuilta...
koita keskittyä niihin "pilkahduksiin", mistä kohti ne tulee ja millasella liikkeellä? Itellä ainakin alkaa semmosilla enteilyillä, en tiiä sitten onko se se kyseenalaisen g-pisteen kiihottuminen vai mikä, mutta kun sitkeesti hetken kiusaa just sitä kohtaa niin voi pojat...rupee tekee hyvää koko ajan, ja kohta ei enää tajuu maailmasta mitään, tekee vaan niin hyvää...
jos klittaorkut on juustoa, niin se on sitten tuplajuustoa!!!
Ei siihen kuole. Lisää tekniikkaa vain.
Kyse on pohjimmiltaan siitä miten saat
käden mekaanisen liikkeen plagioitua hydrauli-
seksi kokonaisuudeksi. Tiivistä työntöjen ja vetojen
seuraamista. Ja niihin sovittautumista.
Keskityt ja fokusoidut täsmällisyyteen.
Sad but true, mutta tunteet syytä heittää taka-
alalle ja antautua tietopohjalta hommaan
yhdessä kumppanisi kanssa. Kaipaamasi "taivas
repeää" kun on sen aika, kun sinulla on
oikea tieto.
(kuten näppärästi nimimm. päättelin) niin saisit jakaa tota tietotaitoa vähän muillekin oman sukupuoles edustajille... Kun eipä ole mistään kotoisin jos joka kerta joutuu kädestä pitäen näyttämään - samalla vaivalla jo näppäilis ite ne orkut itellensä :) No, toivottavasti kaikki pikkupojatkin luki nämä g-jutut.
Ensin täytyy olla kiihottunut ja rento. Suudeltu ja hivelty olo. Mahdollisesti suuseksillä ja käsillä hellästi hivelty olo. Miehen pitää katsoa ja ihailla, sivellä hiuksia ja suudella kaulaa kauniisti ja intohimoisesti suuta. Sitten kun on yhdynnän aika sen tuntee, haluttaa vietävästi. On valmis tulemaan. Eli mulla toimii parhaiten lähetyssaarnaaja-asennossa. Miehen on otettava minua kiinni takapuolen alta lujasti toisella kädellä ja toinen käsi jää rintoja varten. Tykkään kun rinnoille annetaan sellaista vatkaavaa kyytiä. Puristellaan yhteen, nuollaan, imetään ja suudellaan ja taas vatkataan yhteen värisyttämällä. Siitäkin olen saanut orgasmin. Ja nännien kosketusta ja nättiä venytystä ja hipelöintiä ja suutelua. Pitää löytää se asento, jossa miehen kalun yläkahva osuu sopivasti klitorikseen ja hankaa sitä. Eli miehen pitää vedellä edestakaisin mutta myös samalla antaa hierontaa kahvallaan klitorikseen. Tämä löytyy harjoittelemalla sopivin asento ja tahti, mutta sitten kun on kiihottunut olo ja kaikki toimii ja asennot natsaa niin tulen suht nopeasti. Mutta ajatuksissa ei saa silloin olla muuta ja pitää todella haluta jotta voin näin tulla. Toinen on ihanaa, jos mies panee takaapäin, ja samalla hipelöi klitorista mieluiten niin että makaan itse sängyllä täydessä pituudessa jalat yhdessä. Hankalaa miehelle kun pitää pitää itseään vähän pystymmässä, hinkuttaa minua käsillä ja jyystää samalla... mutta toimii. Siinähän hiki lentää ja kunto kohenee kummallakin.
Itselläni on klitoris niin korkealla eli kaukana vaginasta, etten luultavasti tule koskaan saamaan orgasmia normaalissa yhdynnässä ilman vippaskonsteja (sormeilu, leluja tms.). No, ehkä elämä vielä yllättää:)