Mitäs kun ei saulilla ole akkaa...mitä sellaisella pressalla tekee..
SAULILLA EI OLE EUKKOA
MaanÄiti
16707
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
joka on vain toisessa maailmassa.
Mitä pirua ateisti ja femakkolesbo tekee Suomen presidenttinä.. Niin, ja pasifisti puolustusvoimien ylipäällikkönä.. Ei ole Halowskajalla mitään tekoa pressan linnassa.
Se on vain parempi, että ei ole vaimoa. Yksin pystyy paremmin keskittymään maan asioiden hoitoon ja päättämään aikatauluistaan.
Säästämmekin vielä, kun ei tarvitse joka retkelle maksaa vaimoa mukaan turistiksi. Arajärvenkin matkat ovat jo maksaneet maltaita!
ole akkaa ,paitsi ehkä kaapissa!
Vai on se eukosta kiinni. Kyllä pressan hommia voi hoitaa ilman että eukko heiluttaa kaulinta vieressä.
ja valtiovierailut ja linnanjuhlat ynnä muut..kyllä pitää olla presidenttipari ilman muuta.
....ei ole presidentin tärkeimpiä tehtäviä.
Uskotko ihan tosissasi, että pressanrouva siellä viikkokausia siivoaa ja leipoo, kun on linnanjuhlat tulossa?
Eukosta tulee vain lisäkuluja, mitään varsinaista tarvetta sellaisen olemassa oloon ei ole. Hommat hoituvat kyllä ammattilaisten tekeminä.
olla presidentti pari ilman muuta...emännätön mäntyniemi kallioillaan on kuin pilvinen päivä..
niin kyllä Niinistö saa kenet lystää, mutta koska Sale on rehellinen, hän ei mitään kulissiliittoja pystyttele toisin kuin se Halosjava.
rehellinen,noin kieroa hymyä harvoin näkee kun on salella..kaikkien perseet vielä lipoo oikealta ja vasemmalata ja vielä alta kaupan päälle ..heh heh..
Tässäkin asiassa te Haloskan kannattajat olette paskanpuhujia. Saulin Marja-Leena on ollut 11 vuotta Taivaassa.
Ja teille, jotka ette tiedä totuutta Halosen todellisesta puolisosta, uhkaan sen huomenna kertoa. Öitä, töitä!
Taivaassa...mätääntynyt matojen ruuaksi se on.
Uskoisko tuommosta kukaan Sauli Niinistön kannattajatkin puhuu taivaista.
Meinasin äänestää saulii, mut ei perkele jos tää meni jeesusteluksi heti kättelyssä.
Kyllä vapaaehtoisia alkaa varmasti ilmestyä Mäntyniemen ovikelloa soittelemaan. Ei siellä kauan tarvitse yksin istuskella. Menihän Halonenkin naimisiin vasta tultuaan valituksi presidentiksi.
Mitäpä tuoa akalla tekisi, varmaan rullaluistelisi
ympäriinsä ja olisi yhtä tllon näköinen kuin yleensäkin.
Eipähän jää kansan maksettavaksi sen puolison elättäminen ja matkustelu !