ostin garmin gps laitteen erätukusta ja hinta näytti edulliselta mutta laite sekä takuu ei toiminut ja kun 3 kuukauden odotuksen jälkeen palautin laitteen rahaa jäi saamatta.
erätukku halpako
Nimetön
67082
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Elämä on laiffii
kehiin, ja muistuta kauppiasta jos ei usko ja valita kuluttaja-asiamiehelle, sitä varten sillekin palkkaa maksetaan, että se hoitaa asiakkaiden asioita.
Kai sulla on kuitti tallessa?
joo kuitit on ja kuluttaja-asiamiehelle on soitettu monta kertaa mutta mitään järkevää ei ollut tehtävissä on kuulemma sellainen firma minkä kannssa on ollut ongelmia muutenkin eli siitä on lähtenyt raportti kuluttaja lautakuntaan tai johonkin vastaavaan nimittäin kuluttaja-asiamies on itse kysellyt kyseiseltä firmalta miksi ei rahoja ole kaikkia maksettu ja vastausta ei ole tullut.
hyvää ja halpaa tai ilmaista lounasta...ei ole tyhmä se joka pyytää, vaan se, joka maksaa. Kato seuraavan kerran, mistä ostat.
Haluaisin tietää miksi odotit kolme kuukautta, ennenkuin lähetit laitteen huoltoon. Miten ei toiminut? Minä palautin sarkapuvun kun en pitänyt siitä. Asiakaspalvelusta sanottiin, että kahat tulee tilille 2-3 viikon kuluttua, rahat olivat tilillä 2.:na pankkipäivänä.Mahdoitko osata käyttää laitetta?
no laite kyllä toimi sekä käyttäjä.mutta jos haluu nähdä kyseisestä laitteesta ,kartta pohjalla missä mennään niin siihen laitteeseen pitää ohjelmoida kyseisen alueen kartta.no tosiaan tilaukseni erätukusta tuli tosin ilman kartta ohjelmaa.soitin sinne, lupasivat lähettää parin viikon sisällä.se tuli,ei toiminut,soitin,lähettivät uudet levykkeet,sama juttu ei toiminut.sanoivat että kumma juttu heillä se toimi.runsaan viikon päästä olin oulussa kyseisessä liikkeessä kone mukana ja käskin näyttää miten se menee siihen niin sanotusti heittämällä,eipä mennytkään.no kuulemma näin ei ollut ennen käynyt ja luvattiin ottaa yhteyttä seuraavana päivänä,mutta itse sain hommaa kysellä tosin kyseinen henkilö ei ollut tavoitettavissa.vaikka noin viikon odotin.no siinä murto osa tapahtumasta.tästä riittäisi kirjoittamista vaikka kuinka, mutta toivottavasti se valaisi asiaajo nyt.