Lancer -89 jakopään pultti vasen vai oikeakätinen?

Tervehdys!

Törmättiin tossa kaverin autoa lancer -89 1.5i laitettaessa semmoiseen propleemaan että, onko jakopään alapään pultti oikea vai vasenkätinen?

Annettiin stertilla muutaman kerran pläjäys, pulttia saamatta auki/poikki mut sit heräs vahva epäily josko se olis vasenkätinen kierre ku ei vanhalla konstilla irronnut!

Vain varmat tiedot kiitos!
3503
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vasenkätisen pultin kannassa on yleensä joku merkki...L tai nuoli tai avainkanteissa sellaiset pienet kolot.En nyt varmaa tietoa voi antaa...on niin kauan aikaa kun oon purkanut.

Äänestä

Kyllä pultti aukeaa ihan varmasti vastapäivään. Joku älykääpiö, joka ei tiedä mikä on momenttiavain, on pannut sen kiinni jollain pulttikoneella yms.

Äänestä

Kyllä on aivan normaali kierre,lukitusnesteellä lukittu,ja vähän normaalia lujemmalla,vaatii aikamoisen väännön,minä otan startilla napsauttamalla auki,hyvä tuki avaimeen,joku laudan kappale avaimen ja korin väliin,yleensä lähtee

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitsu kirjoitti:

Tervehdys!

Törmättiin tossa kaverin autoa lancer -89 1.5i laitettaessa semmoiseen propleemaan että, onko jakopään alapään pultti oikea vai vasenkätinen?

Annettiin stertilla muutaman kerran pläjäys, pulttia saamatta auki/poikki mut sit heräs vahva epäily josko se olis vasenkätinen kierre ku ei vanhalla konstilla irronnut!

Vain varmat tiedot kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu