Kannattaa harkita tarkkaan jos aikoo hypätä sosialistien leiriin!
http://www.lintonen.net/kolumnit/list/tblWebLogview.asp?key=193
http://www.lintonen.net/kolumnit/list/tblWebLogview.asp?key=193
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Näin ollen sisäpolitiikkaa määrittävän eduskuntalaitoksen jäsen ei voi määritellä ulko- ja turvallisuuspolitiikkaa johtavan ja koko Suomea edustavan presidentin näkemyksiä.... jne
Ei riitä, että kaikki keskustapuolueen miehet äänestävät Niinistöä, vaan myös maatalojen naisetkin on saatava ruotuun. En voisi kuvitellakaan, että meillä joku äänestäisi punasossua. Nyt ei rintama saa rakoilla !
Lehdessä luki jotta sauli on seksiobjekti. Tarkkailkaapa maatalojen isännät onko jonkinlaista muutosta tapahtunut.
Kyllä myö laetamma akat kurriin, mutta se suattaa viiä aekkoo, mutta nyt on mäntävä lypsylle,,,
ei kaikki keskustalaiset ole maatalojen emäntiä, ja mitä pahaa siinä on jos presidentistä saisi vähän silmäniloakin. Nykyisestä ei ainakaan saa. Kyllä aivan ehdottomasti on äänestettävä Saulia. Mua on ärsyttäny kun sanotaan että naisten on tuettava naista. Miksi? Kun on nainen. Tää on nyt Presidentin vaali ja mitä Halonen on tehny meidän naisten hyväksi? Onko pitäny niitä lupauksia yms mitä vannoi 6v sitten. On tainnu naisen asema pysyä ennallaan ja presidentti ei voi sitä muuttaa. Ettekö te tajua sitä? Tommosia vanhoja renkutuksia ei kande enää ajatella. Pitää valita paras, ja se on Sauli Niinistö.
Aikamoista meininkiä täällä äärivasemmistodiktatuurissa.
Kansa on tyhmää, kun kansa ei tiedä ja kansaa on paljon ja kansa äänestää. Julistetaan kaikki salaiseksi ja tehdään hienot sinivalkoiset vaalimainokset lippuineen kaikkineen.
Kyllä ne aatteet teoissa näkyvät. Kuusi vuotta oli halosella aikaa näytille. Eiköhän se riitä, vanhemmiten vaarat lisääntyvät.
Luotan Niinistöön, maatila on pieni ja työtä teen.
avautui n.10 minuutin ajan kunnes se suljettiin? se sisälti SDP:N murskaavan kolumnin maanviljelyksen tarpeettomuudesta.