MAANVILJELIJÄT

Kannattaa harkita tarkkaan jos aikoo hypätä sosialistien leiriin!

http://www.lintonen.net/kolumnit/list/tblWebLogview.asp?key=193
7290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Näin ollen sisäpolitiikkaa määrittävän eduskuntalaitoksen jäsen ei voi määritellä ulko- ja turvallisuuspolitiikkaa johtavan ja koko Suomea edustavan presidentin näkemyksiä.... jne

Äänestä

Ei riitä, että kaikki keskustapuolueen miehet äänestävät Niinistöä, vaan myös maatalojen naisetkin on saatava ruotuun. En voisi kuvitellakaan, että meillä joku äänestäisi punasossua. Nyt ei rintama saa rakoilla !

Äänestä
  • Lehdessä luki jotta sauli on seksiobjekti. Tarkkailkaapa maatalojen isännät onko jonkinlaista muutosta tapahtunut.

    Äänestä

  • Kyllä myö laetamma akat kurriin, mutta se suattaa viiä aekkoo, mutta nyt on mäntävä lypsylle,,,

    Äänestä

  • ei kaikki keskustalaiset ole maatalojen emäntiä, ja mitä pahaa siinä on jos presidentistä saisi vähän silmäniloakin. Nykyisestä ei ainakaan saa. Kyllä aivan ehdottomasti on äänestettävä Saulia. Mua on ärsyttäny kun sanotaan että naisten on tuettava naista. Miksi? Kun on nainen. Tää on nyt Presidentin vaali ja mitä Halonen on tehny meidän naisten hyväksi? Onko pitäny niitä lupauksia yms mitä vannoi 6v sitten. On tainnu naisen asema pysyä ennallaan ja presidentti ei voi sitä muuttaa. Ettekö te tajua sitä? Tommosia vanhoja renkutuksia ei kande enää ajatella. Pitää valita paras, ja se on Sauli Niinistö.

    Äänestä

Aikamoista meininkiä täällä äärivasemmistodiktatuurissa.
Kansa on tyhmää, kun kansa ei tiedä ja kansaa on paljon ja kansa äänestää. Julistetaan kaikki salaiseksi ja tehdään hienot sinivalkoiset vaalimainokset lippuineen kaikkineen.
Kyllä ne aatteet teoissa näkyvät. Kuusi vuotta oli halosella aikaa näytille. Eiköhän se riitä, vanhemmiten vaarat lisääntyvät.
Luotan Niinistöön, maatila on pieni ja työtä teen.

Äänestä

avautui n.10 minuutin ajan kunnes se suljettiin? se sisälti SDP:N murskaavan kolumnin maanviljelyksen tarpeettomuudesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NYT TARKKOINA kirjoitti:

Kannattaa harkita tarkkaan jos aikoo hypätä sosialistien leiriin!

http://www.lintonen.net/kolumnit/list/tblWebLogview.asp?key=193

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu