luuleko niinistö että kun hän ajaa suomea natoon että al qaida ei listaa nato maita tähtäimeen!!! miksi pilata turvallinen suomi liitymällä natoon??? meillä on yksi parhaita maista maailmassa asua!! kyllä tarja halonen on lähempänä oikeaa visiot lausunnoisaan siksi minä äänestän häntä!! jos haluat että suomi liityy natoon niin äänestä niinistöä ja jos et halua että suomi liittyy natoon äänestä halosta!! niin helppoa se on jos kriteerisi on natoon tai ei!!!
NATOON???
halle lujaa
2117
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
liittyy NATO:oon, on ihan sama kumpaa äänestät! Presidentti ei sitä voi estää, vaikka haluaisikin! Halosen päästessä ensi kaudelle pääsette toteamaan tavan, jolla hän liittää meidät NATO:oon. Tämä on aivan varma asia.
kaikilta osin. Halonen veisi Suomen NATO:oon omasta mielipiteestään huolimatta ja tuo viesti on roskaa. Todennäköisesti jopa demareiden itsensä levittämänä saadakseen sympatiaääniä suuttuneelta rahvaalta.