Simpukka unessa

Unihiekkaa....

Nukuin aika pätkissä viimeyön ja näin jos jonkinmoisia unia, mutta mieleenpainuvin oli yhdessä unessa se, että minulle ojennettiin simpukka ja kun avasin sen, oli siellä sisällä helmi. Oikeastaan se ei ollut tavallinen helmi, vaan ikäänkuin lasinen, läpikuultava korukivi ja se oli suorakaiteen muotoinen. Siinä kimalsi pieniä sinisiä hileentapasia. ..

Mitähän tällainen mahtaa meinata?

2

2548

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Simpukka voi kuvata sielua ja helmi siellä sydäntäsi ja syvintä olemustasi. Onko se aito, kun helmi ei ollut. Esitätkö jotain roolia ja annat epäaidon kuvan itsestäsi. Et ehkä uskalla olla aidosti se mitä olet.

    • Anonyymi

      Simpukka

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2518
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2402
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      18
      1899
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1702
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      52
      1662
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      925
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      111
      847
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      797
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      36
      787
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      713
    Aihe