LIPPONEN ÄÄNESTÄÄ

...mutta tekee työtään eleettömän Mooseksen tyyliin johtaen kansaansa eturivistä.

SAK alkaa olla eilisen yhdisys...nyt tarvitaan uudistumista myös ammattiliitoissa ja kolmikannassa...eilinen on historiaa!

Mooses ja Kuningas Saul ovat aina tulleet juttuun...tykistötulessakin....Ihantalaa ei voitettu haukottelemalla, kuten Halonen on tehnyt...Onneksi SDP:n johdossa oli sentään mies pitkään,...joka piti kurissa Tuomiojat ja muut haihattelijat!
2160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Just niin, tämä onkin henkilövaali eikä mikään puoluevaali. Se taitaakin olla pelottava juttu noille politrukeille.

Äänestä

..ja kihti jalassa saa ottamaan Jumalaltakin vastaan neuvoja...kiitos siitä Lipponen, ja voimia perheellesi ja nuorilel naisillesi...jotka synnyttävät aikanaan maahamme vahvoja itsellisiä naisia...porvareita...mutta ei haihattelijoita tai öykkäreitä..ne karsiutuvat pois Kokoomuksestakin...

...olit mies paikallaan...jäät historiaan SDP:n valonkatajana...nauti eläkkeestäsi ja toimi takana neuvonantajana...sammuttajia on ollut liikaa..nyt tarvitaan todellisia tulenakantajia koiranputkissa...tuomaan Prometeushenkeä ja Kristuksen kaltaista sankaruutta, tahtoa ja henkeä arkeemme?

Väinämöisen ja Joukahaisen tarinassa ei ole kuin yksi voittaja...näissä ja tulevissa vaaleissa...Matti Vanhanenkin pelkää...ja se pelko ajoi tappioon politiikassa. Johtajan ei pidä pelätä ihmisiä, vaan Henekeä ja Tahtoa...jota jumaluudeksi ja Luojaksi kutsutaan....silloin Ihminen on vahvoilla!

Vasemmiston epäjumalat vihdoin kaatuvat ...Suomestakin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NIINISTÖÄ kirjoitti:

...mutta tekee työtään eleettömän Mooseksen tyyliin johtaen kansaansa eturivistä.

SAK alkaa olla eilisen yhdisys...nyt tarvitaan uudistumista myös ammattiliitoissa ja kolmikannassa...eilinen on historiaa!

Mooses ja Kuningas Saul ovat aina tulleet juttuun...tykistötulessakin....Ihantalaa ei voitettu haukottelemalla, kuten Halonen on tehnyt...Onneksi SDP:n johdossa oli sentään mies pitkään,...joka piti kurissa Tuomiojat ja muut haihattelijat!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu