...ajatellut äänestää 2007 eduskuntavaaleissa Perussuomalaisia, mutta jos ps:set ovatkin porvarien kannalla niin ei ainakaan eläkeläisten ja pienituloisten asioita ajeta.
En siksi usko ennen eduskuntavaaleja annettuihin lupauksiin ja puheisiin köyhän kansan puolesta.
En siksi usko ennen eduskuntavaaleja annettuihin lupauksiin ja puheisiin köyhän kansan puolesta.
Vastaukset 7
Vanhimmat
eikö se ole tullut sinullekin selväksi?
Eri asia mitä kellokkaat täällä mesoaa, niistä tarvitse välittää mitään ...
Soinia pressavaalien ekakierroksella. Eivät sitten kuitenkaan äänestäneet. Joten se siitä. Hohhoijjaa...
onhan Soinikin selvästi liputtanut Niinistön puolesta ja antanut ymmärtää, että suosittelee muillekkin perussuomalaisille samaa ratkaisua. Tuo onkin hyvä ja kannatettava suositus, sillä Niinistö on ainut valinta mitä perussuomalaiset voivat isänmaan ystävinä ajatella.
Täällä muutama perunamaansa menettänyt punikki puhuu kellokkaista ja ettei ole muka virallista kantaa. Väärin, virallinen kanta selkeästi on Niinistö.
kannanotto.
"Helsingin piirin työvaliokunta on 16.1.2006 päättänyt yksimielisesti asettua tukemaan Sauli Niinistön valintaa Suomen tasavallan presidentiksi."
Siispä ei tippunut minulta vuoden päästä ääntä.
Nyt sitten harkitsen vihreää puoluetta.
Soini puhui niin paljon huono-osaisten puolesta vaalien ensimmäisellä kierroksella. Mutta se olikin KUPLA.
On pääosin Niinistön takana,Soini,ja puolueen johto,ei ole ottanut kantaa kummankaan puolesta.
Helsingin piiri onkin äärioikeistolainen hajottajaporukka. Susi lammasten vaatteissa. Pesäero Helsingin piiriin tehdään ennen eduskuntavaaleja. Muuten Persut saa unohtaa kannatuksensa nousun näissäkin vaaleissa. Eihän äänestäjät tiedä mitä pitäis uskoa kun yksi porukka raakku perussuomalaisten nimissä ihan omilla linjoillaan.
Perussuomalaiset puolueena ei liputa kenenkään jäljellä olevan ehdokkaan puolesta