MUSTA PÄSSI HÄVIÄÄ VARMASTI

Saulin kampanja on kallis, mutta se ei riitä onneksi voittoon. Hyvinvointi yhteiskunnan purkumies ei voita.
2139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niin, toivottavasti !

Eilisen jälkeen rupesi huolettamaan, hänen puheensa vievät meidät Natoon ihan varmasti. Ainakin hän kaikkensa tulee tekemään sen eteen, että niin käy.
Onneksi kuitenkaan ei pysty itse päättämään, mutta luultavasti pystyy vaikuttamaan aika paljon.

Halonen tietää mistä puhuu, ihan selvästi.

Äänestä
  • Halonen tietää mistä puhuu, ihan selvästi.

    Ensinnäkään: Halonen ei puhu selvästi.
    Toiseksi: Halonen ei aina tiedä mistä puhuu, tai haluaa tahallaan johtaa harhaan.
    Kolmanneksi: olemme jo NATOssa, ilman turvatakuita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


LYÖDÄÄN VETOA? kirjoitti:

Saulin kampanja on kallis, mutta se ei riitä onneksi voittoon. Hyvinvointi yhteiskunnan purkumies ei voita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu