Kolina ja narina

Mistä johtuu oikeasta etupyörästä kuuluva kolina ja narina?Tulee esille kuopissa jne. missä auton etupää heilahtaa. Äänen saa kuulumaan myös heiluttamalla autoa itse edestä oikealta. Onko iskari, jousi vai mikä?Auto on Saab 900C -90.
3371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pallonivelet..

ja tietysti muutkin paikat samalla, tunkilla ylös, rengas irti ja ihmettelemään ;)

Äänestä

Pallonivelet kulunu tulee ihan vitun kalliiks korjata :)

Äänestä

helppo homma ja edullinen hoitaa.tod.näk. yläpallo kitisee kuivuuttaan se on kosmeettinen haitta vailla teknistä merkitystä,mutta jos helpolla haluat päästä nin tee sama juttu kuin jousan mies ; heitä kympin pytty jäteöljyä pyörän taakse nin taukoo narina kautta kitinä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


900GL kirjoitti:

Mistä johtuu oikeasta etupyörästä kuuluva kolina ja narina?Tulee esille kuopissa jne. missä auton etupää heilahtaa. Äänen saa kuulumaan myös heiluttamalla autoa itse edestä oikealta. Onko iskari, jousi vai mikä?Auto on Saab 900C -90.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu