Ulkosuhteet Tarjan vahvuus

Onko Sauli Niinistöllä ulkopoliittista kokemusta? Ei ole, mutta sen sijaan Tarja Halosella on jo usean vuoden vankka tietämys siitä, kuinka Suomea ohjataa maailman myrskyissä.


Kuka haluaa ruoriin kokemattoman ruutitynnyrin? Metsäpalo voi alkaa tupakantumpista, jonka joku taitamaton heittää kuivaan metsikköön.
6195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

En ole kyllä huomannt,että suomea olisi kukaan heilutellut myrskyissä kuudenvuoden aikana.
Ainut pari ydinvoimalan tussahdusta venäjällä joille Tarja ei voinut mitään
Pari kertaa hän on käynyt vittuilemassa Putinille sananvapaus ja ihmisoikeus kysymyksistä.

Äänestä

Päivän kokemus Halosella. Presidenttiydestä.

Västäräkillä vähäsen

Niinistöllä ei päivääkään!

Äänestä
  • Vaikka halosella on kokemusta, niin jokainen näkee vaalikeskusteluissa, kuinka avuton halonen on. Sössöttää ja lässyttä päämäärättömästi. On ollut todella noloa, että tämmöinen on päässyt joskus edustamaan suomea. Äkkiä vaihtoon.

    Äänestä

  • jos ei älykkyys riitä kirjoitti:

    Vaikka halosella on kokemusta, niin jokainen näkee vaalikeskusteluissa, kuinka avuton halonen on. Sössöttää ja lässyttä päämäärättömästi. On ollut todella noloa, että tämmöinen on päässyt joskus edustamaan suomea. Äkkiä vaihtoon.

    Tarjalla 100 enemmän!

    Äänestä

Lukekaapas nämä sivut niin ymmärrätte viimeistään miksei Tarjaa pidä äänestää.
http://halonen.2hell.com/

Äänestä

Tämä Tarja on kokenut ulkopolitiikan asiantuntija: tunsi hyvin ihannoimansa esim DDR:n ja NL:n systeemin ja johtajat nuoruuden innossaan. EEC-sopimustakin vastusti. Joten ansiokkaita ovat saavutukset. Presidenttinä ollessaan hänen tehtävät olivat lähinnä muodollisuuksien hoitamista, joita vihasi. Tsunami oli maailman tärkein asia -05 uudenvuodenpuheessa (lue pres kotisivuilta): oman maan kansalaisille ei herunut kiitosta sanaakaan, eikä sympatiaa. Todella suuret ansiot.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tietolaari kirjoitti:

Onko Sauli Niinistöllä ulkopoliittista kokemusta? Ei ole, mutta sen sijaan Tarja Halosella on jo usean vuoden vankka tietämys siitä, kuinka Suomea ohjataa maailman myrskyissä.


Kuka haluaa ruoriin kokemattoman ruutitynnyrin? Metsäpalo voi alkaa tupakantumpista, jonka joku taitamaton heittää kuivaan metsikköön.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu