Kun poikianne tuodaan sinkkiarkussa maailmalta saulin ansiosta pitäkää turpanne kiinni ja itkut sisällänne. Näen selvästi että kansalle tulee ikävät ajat saulin hallitessa.
on siinä juristin koulutus menny hukkaan Salessa
olet häpeäksi suomalaiselle miehelle sauli
on siinä juristin koulutus menny hukkaan Salessa
olet häpeäksi suomalaiselle miehelle sauli
Vastaukset 7
Vanhimmat
tälle palstalle kun kehtaat väittää tuollaisi rumia pahoja asioita. Jos näkisin sut livenä niin turpiin saisit ja kunnolla !
Halosen aikana yhteistyö on saanut vakavampia piirteitä Naton kanssa. Halonen on jo allekirjoittanut sopimuksen jossa yhteistyötä " syvennetään".
Sitäpaitsi Halonen kehui G.W.Bushia. Se sai minut päätymään Niinistön kannalle. EI BUSHILLE.
EI HALOSELLE!
halonen on lähettänyt poikia sottaan kuusivuotta arkussa on tuotu takaisin.niinisö ei lähetä sotilait minnekkään.paskan jauhaja.mommari.pöllö.
Mitä niitä kulettelee. Kuopataan sinne missä kaatuu. Lähtiessään täytyy tietää tämäkin vaihtoehto.
Ihan sama sinkkiarkku odottaa,vaikka valinta olisikin jostain syystä Halonen. Onko muka hienompaa kun ei reilusti sano, mitä ajattelee? Onko Tarjan kiertely ja kaartelu se keino jota pidät hyvänä,rehellisenä, kannatettavana kun on vaikeista asioista kyse?
Vaikuttaa vahvasti siltä,että olet itsekin niitä hys-hys-ei puhuta tästä ääneen- keski-ikäisiä, jotka teeskentelemällä ja päästelemällä valkoisia valheita raivaavat itselleen helpoimman tien mennä.
Kyllä se on kuulkaa niin,että Niinistön poika tietää ettei meitä suomalaisia auta muut kuin me itse.Vihreät ovat jo armeijaa lopettamassa ja vasemmisto kanssa.Saulissa on selkärankaa sanoa asiat suoraan.Äänestän Saulia!!!!
olen jo ääneni Saulille antanut.