Siitä jämäkkyydestä, kyllä nyt äänestetään henkilöä joka omalla auktoriteetillaan vie suomi kuvaa maailmalle, eikä tällaista kiiltokuvap....ä, jonka omakuvapahvi pystyy samaan kuin hän itse maailmalla, miettikää vähän??? kuusi seuraavaa vuotta!!! huh huh ja mitä miinoihin tulee ei presidentti niitä päätöksiä tee vaan hallitus ja eduskunta!! Pääministeri, puolustusministeri ja sitä rataa.
Tarkastelun jälkeen, niin eikös siellä porvarit kukkoile ja valitaampa sieltä vielä presidentti, niin onneksi olkoon suomen kansa, sitä saa mitä tilaa.!!! Herätys nukkuvat ja äänestämään Halonen toiselle kaudelle niin saatte nähdä hyvä tulee ja juna kulkee.
Tarkastelun jälkeen, niin eikös siellä porvarit kukkoile ja valitaampa sieltä vielä presidentti, niin onneksi olkoon suomen kansa, sitä saa mitä tilaa.!!! Herätys nukkuvat ja äänestämään Halonen toiselle kaudelle niin saatte nähdä hyvä tulee ja juna kulkee.
Vastaukset 6
Vanhimmat
.. sitten poistataan kiväärit.
-- lot
Vai että hyvää tulee, siis niikuin on tullut viimeiset kuusi vuotta. Kyllä nyt on muutoksen aika. Taitaa Demarit pelätä että pääsee parempi ehdokas näytämään taitonsa ja syö pohjan demarien kannatukselta auttamalla vähäosaiset pois ahdingosta.
Eihän sitä pahvikuvaa ole tarkoituskkaan äänestää, vaan Niinistöä. Pahvi!
Miinojen hävittämistä juuri Halonen halusi, on siinä meillä ylipäällikkö! Tietäis vain kuka sille maksaa ja mistä ja vielä valtaa pitäisi ahnehtia lisää eikä entistäkään osaa käyttää.
tietenkin oikea työväen presidentti, numero 3.
Demarit sahaavat nyt omaa oksaansa miettiessään
porvariyhteityön vahvuutta. Istuva presidentti
puhuu suomen uskottavasta puolustuksesta, mutta
kuinkahan uskottava maamme oma armeija todellisuudessa on. Pelkkä suupala ainakin idästä suuntautuvalle paineelle, joka ei juuri nyt ole ajankohtainen, mutta sen varjossa joudumme elämään. Parempi nopeasti natoon, sillä
kovin vaikeataliittyä kun p.... on housuissa.
Just niin. Natolla pelotellaan ihan turhaan. Natoon ovat liittyneet kaikki entisen itä-blokin maat. Ei Venäjä ole sinne enää hyökännyt, aikaisemmin kylläkin kun he olivat "liittolaisia" -siis ystäviään?. He jos jokut TUNSIVAT todella velivenäläisen ja minkä johtopäätöksen he tekivät HETI, kun vain siihen oli mahdollisuus. Liittyivät Natoon, mutta Suomi ei vieläkään uskalla, koska entiset ääri-vasemmistolaiset Halonen ja Tuomioja johtavat maatamme ja ulkopolitiikkaamme. Nyt vielä olisi aikaa, ennenkuin Venäjä voimistuu öljyrahoillaan liian mahtavaksi. Nyt äänestämään.
Unohtaen juuri tuon että se on eduskunna ja hallituksen tehtävä. Sen jälkeen kun siitä muodostui Haloselle pienehkö arvovaltakysymys alkoi eduskunnan ja puolustuspoliittisen valiokunnan lobbaus hänen toimestaan. EU:ssa osataan lukea karttaa. Ei sieltä kukaan ole meitä niitä pyytänyt poistamaan