Olisi myytävänä yamaha 30 hv perä tai koko moottori. Ei ole kunnossa, mutta perä on hyvä, kaasutin, startti, yms 044-3071409
Yamaha 30 hv perä
Jusa
152886
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mitä sille moottorille on tapahtunut,mitä maksaa ja onko lyhyt vai pitkä?
kampiakselin laakerit ovat sököt. kone pyörii mutta ei ota kierroksia. Lyhyt on. Soittele niin jutellaan hinnasta
miten on laakerit päässeet sököksi? En siis todellakaan epäile ettei ne olisi vaan kone on kumminkin 2-t yamahaksi vielä melko uusi. Noitahan toimii ja pelitää 10 vuotta vanhempiakin vielä siellä täällä.
perällä hintaa?
soittele niin jutellaan lisää
Perän hinta ilman potkuria 500€. Myös potkuri löytyy.
mistä vuosimallista ois kyse?
vuosimalli on 92
Minusta on 500€ kova hinta perälle.Itelläni on 30hp lyhytrikinen -93 mallinen jammu joka on seissyt öljyttynä lämpösessä korjaamohallissa 3 vuotta.Ajattelin keväämmällä pyytää siitä 1300€.Siis täysin toimiva moottori,sähköstartti ja autolube.Kaupan päälle saa vielä mahonkisen 5m pulpettiveneen.
myy vaan.
1300 on aivan liikaa,satasen voisin maksaa jotta pääset romusta eroon..
Niin pientä romunpalaa ei kotona ole että viittis satasella myydä.
Hoki- soita mulle työ aikaa 0207795292 voisin ostaa sulta tuon moottorin .
Olen etsiskellyt tuon kokoista moottoria kala
veneeseeni.
T: Tuomas
hei hei hemmot
potkurin hinta 200
perrä 1200
muut 500
kannatta makssa mitä jusa pyytää
Onko kyseesä lyhyt vai pitkä perä.
Entä vuosimalli ?