Sopiiko jousimies ja oinas yhteen??olen ihastunu oinas mieheen ja ajattelin sopiiko jousimies ja oinas yhteen?
Sopiiko jousumies ja oinas yhteen??
9
3756
Vastaukset
- jousinainen21
joo
- jouskariN
Itselläni yksi kokemus oinas miehestä..kesti n.1 vuoden. Alussa mielettömän intohimoista, älyllisesti todella sopiva oli minulle. Mutta tämä yksilö oli pahin valehtelija, johon olen elämäni aikana törmännyt..ja vielä todella taitava huijaamaan. Mutta kaikkihan me olemme yksilöitä, joten vastaukseni olkoon...sopiihan nuo:)
- blondi-72hki
varsin toimelias ja vauhdikas pariskunta,jolla energiaa tuntuu riittävän loputtomiin.Jousimiehessä oinas todellakin kohtaa vertaisensa tepperamentin.Molemmat merkit ovat impulsiivisia,älyllisiä ja mieltyneitä vilkkaaseen seuraelämään.Kummallakin on yleensä useita harrastuksia ja mielenkiinnon kohteita.Jousimiehellä saattaa olla hieman oinasta filosofisempi ote elämään,kun taas oinas on todellinen toiminnan ihminen.Vaikka tämä tulinen pari käy kiivaita kahakoita,ne eivät taatusti kestä kauan."
- dottyharry23
siellä on vastaus kyllä mutta erittäivaikkea suhde tiedossa jousimieheltä voi elintilla loppua keskken
- lkk
kesti neljä vuotta, sitten tuli mitta täyteen. en kestänyt oinaan pikkumaisuutta,itsepäisyyttä, sitovuutta, ja loppupeleissä ei se korostettu rehellisyyskään pitänyt paikkaansa. katkera ero.
- jouskarinainen
Meillä jousimies-nainen, oinas-mies liitto on kuin taivaassa solmittu. Rakkautemme on tulista ja intohimoista. Olemme toistemme sielunkumppanit ja parhaat ystävät. Harrastamme asioita yhdessä ja keskustelu on käsittämättömän helppoa. Joskus tuntuu kuin toinen ymmärtäisi toista ilman puhetta. Innostumme molemmat herkästi uusista asioista ja on ihanaa kun puoliso on heti mukana ilman rautalangan vääntämistä. Seksi on aivan käsittämättömän upeaa, estotonta ja kiihkeää.
Ikinä en vaihtaisi tätä liittoa mihinkään.
Ihana suhde! - Saga
Itse olin naimisissa oinaan kanssa. Laiskempaa ja saamattomampaa ihmistä saa hakea. Sitoi myös niin että tuntui kuin tukehtuisin liittoomme. Päätin sen lopulta vaikkei miehen mielestä ollut mitään vikaa missään. Jousimiesnainen ja oinas yhdistelmä tullut kokeiltua myös parissa seurustelusuhteessa ja sanoisin ettei toiminut ainakaan minun kohdallani. Kahdesta sarvipäästä minulla toimii paremmin härän kanssa, mutta olenkin jousimies-nousevalta merkiltä leijona, joten siksi siis todella vaativa jouskari. Kokeile suhdetta, ei sitä etukäteen voi tietää. Kaikki me ollaan yksilöitä, merkistä riippumatta. Onnea!
- =0)
Toinen tällainen suhde menossa ja kaikin puolin molemmat suhteet on ollut todella onnistuneita.
- Hmm...
Jos oinas on saamaton ja laiska hän kärsii urheilun puutteesta. Oinaan pitäisi urheilla tai muuten hänestä saattaa tulla saamaton, laiska, masentunut ja vihamielinen. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2534567Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1302985Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412752Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741730Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061574Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn221468- 551324
- 931235
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2051098- 471085