Kyllä taas näkee nastojen tuhovoiman. Ennen kuin Turku-Aura moottoritien peruskorjaus on kunnossa niin tie on jo urautunut pilalle. Entäs Turun ohikulkutie? 3 kuukautta ja paikotellen yli 5cm urat!!! Mitä järkeä on laittaa uutta asfalttia kun se pilataan yhden talven aikana? Jos nastoja ei haluta kieltää niin nastamäärää pitäisi rajoittaa entisestään.
Turku-Aura
Nastat
4490
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Uusi tie hakee vielä paikkaansa. Se lakkaa painuilemasta kunhan löyhät massat painuilee tiiviiksi. Nykyään on niin kiire tekovaiheessa, että moottoritienkin pitää tekeytyä jonkun vuoden.
suksi nevadaan
painuppa ite bomag puhuu asiaa näin se asia vaan on bomagilla on tietoa jo nimimerkki kertoo sen
Ei kaikki mitä tien pintaan laitetaan ole ihan oikeaa asfalttia.On kaiken maailman kokeiluja ja kevytpinnoteita sun muita paskoja jota teiden päällysteiksi laitetaan ja tavalliset tientallajat eli veronmaksajat ihmettelevät että ompa ihmeelistä.