Kertokaas minkä vuoden ja mallinen Peugoet Partner löytyy? Entä mitä miinuksia ja plussia siinä on?
Peugeot Partner
Ostaja
71492
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Työautona on tuollainen ollut vm.-00 ja siinä ei tahtonut kakkosvaihde pysyä päällä----> takuuna meni. Takajarruissakin esiintyi laahamista ja näin talvella jäätymistä. Muuten mainnio peli.
mulla oli 98 1.8 bensa,ajettu 60 tuhatta.lukot reistaili,tyhjäkäynti vaelteli,mustalaatikko rikki ja se rikko katalysaattorin.kiva auto ajaa,mutta en jaksanut enää tapella
Auto ollut minulla melkein uudesta. Autoon on korjattu surullisen kuuluisa hihnapyörä (hinta töineen n. 400€). Mitään muuta en ole autoon tehnyt normaalien huoltoon kuuluvien suodattimien vaihtojen lisäksi. Takajarrut pitäisi varmaan kohta puolen avata ja kurkata mikä on vointi.
Olen saanut isolla autolla todella halpoja kilometrejä. Olen autoon todella tyytyväinen (kop kop).
-98 1,9 diesel pakettiauto versio. Hieman on viileä talvella, mut hytin ja taka tilan välinen muovi auttoi paljon. Taka jarrukengistä oli lähtenyt pinnat, aika tehnyt tehtävänsä. Kaikkien ovien lukois pientä häikkää, avainta pitää painaa kun kääntää avainta. vaihteen siirto tangoista yksi nivel jumiutui, korjaantui voitelemalla.
Riittävästi tilaa harrastuksiin, pienehkö kulutus 5.7 talvella 0,5l enemmän
Partnereilla jo vuodesta -99.
Tällä hetkellä Bensa 1,6 vm-05 25tkm mittarissa.
Ensimmäinen yksilö jätti kerran tielle laturin hihnan katkettua. toisen ja nyt tämän kolmannen kanssa ei ole ollut mitään ongelmia. koputellaa puuta..:-)
Miinuksena että tähän jää näköjään koukkuun...
Ostin uutena Partnerin 1.6 koneella syksyllä 2004. Nyt mittarissa 30 tkm.
Olemme olleet tyytyväisiä ja erityisesti sisätilat ovat loistavat. Liukuovien talvitoiminta on vähän ongelmallista.
Maantiellä auto ei ole hyvä, mutta lyhyillä matkoilla kaupungissa todella hyvä auto.
Huolto ja muu palvelu on pelannut. Auto jätti kerran tielle, kun öljypaineen anturi alkoi vuotamaan, vika korjattiin kahdessa tunnissa varoistusvalon syttymisestä -> vieraassa kaupungissa!
Suosittelen!
Minulla on Partner vm -98 1,9 Diesel pakettiauto
melkein uudesta asti se on ollut.
Ajettu 240 tkm ja ihan hyvin toiminut. Seuraavia korjauksia on tehty normaalien huoltojen lisäksi:
-Jarrut uusittu (Levyt/Rummut)
-Umpio 1 kpl
-Raidetangon ulommat nivelet uusittu
-Vetoakselin suojakumi vaihdettu (vasen puoli)
-Alapallonivel (oikea puoli)
-Pakoputki uusittu
-Virtalukko uusittu
-Avain tehty uusi (lukkojen toiminta parani)
-Akku uusittu
-Hehkutulpat uusittu