Nyt kaikki naiset Tarjaa äänestämään,saadaan rauhaa ja turvallisuutta Suomeen.Lapsemme saavat varttua vapaassa maassa eikä vieraan maan sotilaitten varjossa,Älkää uskoko Oikeistolaisten Niinistön joukkojen uhkailuja ja painostusta vaaroista ja sodan uhasta.
Voimia teille naiset....
Voimia teille naiset....
Vastaukset 8
Vanhimmat
veto.
Ei Sauli eikä Halonen vie Suomea Natoon.
Sen tekee Suomen kansa äänestämällä, jos tekee.
Ei tullut siitäkään tekosyytä olla äänestämästä
Suomelle turvallista kunnon presidenttiä. N:o 3
Totta puhut. Ääni numerolle 3. Isänmaallinen ehdokas, joka välittää myös suomalaisista.
olla Tarjan alaisena olla rauhassa sodalta. Venäjä jyrää ja Tarja pitää portteja auki. Siinä olet sitten lastesi kanssa Venäjän vallan alla. Mikset muuta saman tien jo nyt Venäjälle.
atlantin PUOLLUSTUSliitto!!!!!!
Et ole äiti, eikä lapsiakaan liene.
Olet yksinkertainen läpinäkyvä Halos-puolueen agitaattori.
Korkkasitko jo perjantaipullon?
Uskotteko todella itse tuon mitä kirjoititte? Itsekin äitinä pidän Niinistön mahdollisuuksia edistää Suomen ja suomalaisten etua parempina kuin Halosen. Entisissä systeemeissä pysytteleminen nimittäin ei oikein auta jos maailma muuttuu lujaa. Toivon että Suomi pysyy kehityksen mukana.
Sotilaallisissa asioissa on tärkeintä rauhan aikana miettiä mitä tehdään silloin jos tulee hätä. Se ei tarkoita sitä että lietsoisi sotaa taikka toivoisi sitä. Rauhassa on hyvä elää.
On täysin naivia ajatella, että kriisitilanteessa Halosen naivi "yhdessä sitten sovitaan" -linja toimisi. Muistakaa vaan mitä tapahtui talvisodassa. Yksin jäi Suomi;sympatiaa tuli muttei apua. NATON PUOLUSTUSliitossa hyökkäys jäsenmaata kohtaan on hyökkäys koko liittoa vastaan. Toki tällä hetkellä uhkakuvat ovat toisenlaisia, mutta kuka olisi uskonut 20-luvulla, että Eurooppa on rauniona 20 vuoden kuluttua. Ei ihmiskunta välttämättä ole vielä kaikkia sotia nähnyt.
presidentin valta ei riitä tähän asiaan, kansa päättää. Kuka voittaa, ei päätä