Tarja Halonen voittaa - eihän suomalaiset jaksa tuollaista järjetöntä pelleileyä, mitä häntä kohtaan suolletaan. ÄLKÄÄ PITÄKÖ ÄÄNESTÄJIÄ TYHMINÄ! Porvarit menivät jo riman ali, eivät tule pärjäämään FIKSULLE HALOSELLE. Kylpekää mudassanne porvarit ;)
TARJA HALONEN 57,9%
NÄIN TAPAHTUU
2184
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Nyt kun katsoi illan A-studion niin huhu Halosen vappupuheesta 1976 tuntuu vieläkin uskottavammalta. Halonenhan oli Sorsan eduskuntasihteeri vuosina 74-75. Suomi olis ollu 20 vuoden kuluttua Neuvostoliiton vasalli valtio kuten Halonen oli vappupuheessaan toivonut. Sorsa ja Liikanen alkoivat suunnittelemaan rauhanomaista siirtymistä punalipun alle jo tuolloin 70-luvulla ja Halonenkin oli tästä tietoinen. Kuitenkin Koivisto esti Sorsan Presidentti haaveet. Jos Sorsasta oli tullu Presidentti eikä Gorbatsovia olis ollu, Suomi olisi nyt tällä hetkellä Neuvostoliiton alusmaa.
Ilta Sanoman juttu 18.1.2006, jossa "P.Kemppainen"
olisi ollut tietoinen Halosen puheista,pitänee paikkansa.
Katseleppa linkkiä 70-luvun tunnelmista "P.Kemppaisen" toimittamana:
http://www.yleradio1.fi/punainenheinakuu/punainenradio/
Eikö sillä Halosella itsellään Setan puheenjohtajuus aikana ollu tapana ilakoida muiden Lesbojen kanssa mutakylvyssä? Tämä ei ole mikään huhu, olen se ihan itse kylillä kuullut!!