Minä kumarsin

Sotilasjunttaa olin pasifisti,minä oli isänmaallinen ja arvostin Terijoen hallitusta,minä puolustin henkeen ja vereen YYA sopimusta ja vastustan NATOA minä olen demari ja sekavassa mielenhäiriössä oleva pasifisti ja haluan edelleen DDR:n kaltaista sotilasjunttaa enkä natoa.
2124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kun tuon valheen kanssa pelasit.
Rukoilitko kun Sorsa-vainaa ja Liikanen paljastivat salaisia tietoja Kremliin. Amerikassa moisesta olisi saanut elinikäisen linnatuomion mutta täällä paljastukset palkitaan hienoilla korkeilla viroilla.
Oi aikoja oi tapoja.
Junnila oli harvoja jotka näkivät tuon mädännäisyyden suomalaisissa poliitikoissa.

Äänestä
  • Kekkonenkin pääsi ihan presidentiksi ja monta vielä kertaa :-) Sellaista se oli politiikka suurvallan naapurissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


palvoin DDR:n kirjoitti:

Sotilasjunttaa olin pasifisti,minä oli isänmaallinen ja arvostin Terijoen hallitusta,minä puolustin henkeen ja vereen YYA sopimusta ja vastustan NATOA minä olen demari ja sekavassa mielenhäiriössä oleva pasifisti ja haluan edelleen DDR:n kaltaista sotilasjunttaa enkä natoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu