Sivistyneempi Sauli

On Sauli korrektimpi käytökseltään kuin sörkän Tatjana.
262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Näkeehän se vaaliksekusteluissakin, halosen moukkamaisuus tulee entistä selvemmin esille Niinistön rinnalla!

Äänestä

Olen edelleen sitä mieltä, että sivistys ei ole ilkeämielistä hyökkäilyä ja perättömien puhumista, joutavaa jankuttamista, jota Niinistö harrastaa. Sivistystä ei voi opiskella. Sivistys kumpuaa ihmisestä sisältä.
Tarja Halonen on huomattavasti parempi presidentti meille. Halonen on viisas, älykäs, oikeudenmukainen, rauhaa rakastava, inhimillinen, persoonallinen ym.

Jo Niinistön nimikin nostaa mielikuvan hakaristilipusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuin TH kirjoitti:

On Sauli korrektimpi käytökseltään kuin sörkän Tatjana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu