2005 Ocu heitti öljyt

pihalle tänä aamuna.. pakkasta 21 astetta... No eikai tuo niin vakavaa ole.. Täytyy vissiin heittää tuota autoa piuhan päähän aina ennenkuin lähtee liikenteeseen..
41786
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Octaviasssa tuota huohotinputken jäätymistä ilmene???

Alempana joku ehdottaa kampiakselin stefan pullahtamista mutta siitä nyt ei varmaan ole kysymys?

Onhan öljyjen pihalle tuleminen vakavaa, ainakin jos ei laita uutta tilalle...

Äänestä
  • pari vuotta sitten. Kyseessä oli Ocu I dieselkoneella. Siitä pullahti juuri se kampiakselin stefa ulos. Ei ennättänyt tulla moottorivauriota.

    Äänestä

Pikkuisen vaikealta tuntuu uskoa tuota. VAG-koneista vain 1.4l piti vuosia sitten tapanaan jäädyttää huohotinputken ja senkin ongelman valmistaja korjasi vielä takuuajan jälkeenkin.

Niin että ei ole se öljyt heittäneen moottorin koko tai edes muita yksityiskohtia tapahtuneesta tiedossa ???

Äänestä

onhan siinä ainakin sulake huohotinputken lämmitystä varten 1,9 tdi

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Jupe- kirjoitti:

pihalle tänä aamuna.. pakkasta 21 astetta... No eikai tuo niin vakavaa ole.. Täytyy vissiin heittää tuota autoa piuhan päähän aina ennenkuin lähtee liikenteeseen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu