Vedonlyöntifirma Centrebet tarjoaa Halosen voitosta 29.1 kertoimen 1,32 sijoitetuille euroille. Niinistöä veíkannelle tarjotaan kerrointa 3,00.
Tämän mukaan Halosen todennäköisyys voittaa vaali on luokkaa 70-80 % ja Niinistön vastaavasti 20-30 %, jos vedonlyöntiyrityksen kertoimen laskijat vähänkin osaavat ammattinsa.
Jo eka kieroksella vihjasin Ökyisännälle mahdollisuutta pelata rahankin kanssa Vanhasen puolesta. Hän kertoi panevansa kernaasti kunnolla likoon. Eipä ole miestä täällä sen jälkeen näkynytkään, on tainnut mennä tietsakrikin kaniin. Nyt sitten kepulaiset rahamiehet voivat koittaa suosikkiaan Niinistöä, saisihan sillä rahat kolminkertaisesti takaisin.
Vetosuhteet
5
308
Vastaukset 5
- ----
Selvähän tuo on, että Kokoomuksella ei yksinkertaisesti ole sellaista peruskannattajakuntaa, kampanjakoneistoa tai yleistä yhteiskunnallista vaikutusvaltaa niin paljoa, että tuo kääntyisi kovin helpolla. Ihalaisen ja SAK:n mukaantulo erittäin näyttävästi kampanjaan teki varmasti tehtävänsä.
Kokoomuksen perusteemat eivät riitä kuin maksimissaan 25 %:iin. Yrittäjien äänet on jo, pitäisi pystyä laajentamaan kovin, kovin oikeistolaista kampanjaa hieman poliittisen keskustan (ei vain Suomen Keskustan) suuntaan, jos voittoon mielii. - vaan teemme tulevaisuutta
Kommunistinen Halosen tukijajoukot lyövät vetoa vallan puolesta, mutta Niinistö ja maltillinen keskusta-oikeisto tekee tulevaisuutta kantamalla vastuuta ja huolehtimalla tulevaisuudesta.
SDP on pysähtyneisyyden ajan symboli, jossa SAK;n väkivaltakoneisto pyrkii kaikin tavoin levittämään dis-informaatiota kommunistisen toimintatavan mukaisesti.
Keskusta-oikeisto on kansan selkeän enemmistön asialla ja pitää mukana vähemmistönkin, joka ei halua itse itsestään huolehtia asenteellisen asennevamman vuoksi. - kerroinlaskija
Demagogi on muuten oikeasti yhden firman kerrointiimissä.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=1500000000000107&posting=22000000013398338#22000000013398338 - äänestäjille..
että kumpaa kannattaa äänestää, että maaseutu pysyy elävänä ja maatalous kannattavana?
- saman firman mukaan
Ahtisaaren
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty391177Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä2831028Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s295873Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto25859Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33761Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte191629- 56550
- 40516
Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁54447Arkielämästä vieroittuneet
Aika ikävä juttu. Ihmiset pitävät maailman kauneinta luonnollisinta tapahtumaa jotenkin epämiellyttävänä? Miten kauaksi106410