Ohjeita

Heip! Tuli mieleen että tietääkö kukaan löytyykö netistä jotain sivua missä olisi vauvan vaatteiden neulontaohjeita? Muutaman ohjeen jo löysin mutta jos niitä olis enemmän...?
45248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

www.novita.fi ? siellä taitaa olla pari vaatekappaletta. Käy kirjastossa! Sieltä varmasti löytyy joitain vanhoja kirjoja joissa perus neuleita! Itselleni tulee tuo novita ja uusimmassa lehdessä oli kiva neulehaalari jota alan kutoa heti keskiviikon ultran jälkeen :) tietty jos tahdot voin skannata noita ohjeita ja lähettää sähköpostiisi!

Äänestä

kirjastoista löytyy laajavalikoima kirjoja joissa paljon hyviä ohjeita. lisäksi kutojalle hyvät sivut (missä myös jotain ohjeita) on www.kaspaikka.fi/neulonta
siellä on ohjeita,eri neulontatyylejä yms. paljon hyvää tietoa!

Äänestä

tuolta novitan sivuilta löysin ihanat mallit justiinsa ;) täytyy vielä käydä kirjastossa katselemassa. kiitoksia vain vinkeistä! =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sleepflower kirjoitti:

Heip! Tuli mieleen että tietääkö kukaan löytyykö netistä jotain sivua missä olisi vauvan vaatteiden neulontaohjeita? Muutaman ohjeen jo löysin mutta jos niitä olis enemmän...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu